Проєктні вправи: воркшоп Альони Соломадіної
09/09/2021

Проєктні вправи: воркшоп Альони Соломадіної

Запрошуємо дизайнерів/ок, студентів/ок факультету дизайну та суміжних дисциплін до участі у воркшопі Альони Соломадіної «Проєктні вправи». 

«Проєктні вправи» — воркшоп Альони Соломадіної, чия персональна виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» стане результатом індивідуальної резиденції художниці. Своєю виставкою Альона продовжує проєкт «Місто форм», в якому вона вивчає місто і виявляє його потенціал до створення нових графічних систем і смислів. 

У Дніпрі об’єктом дослідження художниця обрала Літній театр на воді у Парку Лазаря Глоби. Аналізуючи модерністську будівлю, Альона виокремила для себе ключовий елемент та адаптувала його до графічного знаку, який сформовано на основі спостережень будівлі та її відображення у воді. Отриманий еліпс стає підґрунтям для створення нових графічних знаків і структур. 

Відзначаючи багатогранність, закладену у будівлі, Альона Соломадіна пропонує учасникам і учасницям воркшопу проаналізувати будівлю разом, дослідити її потенціал форми та створити власні графічні знаки. Воркшоп відкриває можливості налагодити зв’язок і перевстановити стосунки із будівлею, що руйнується і втрачає свою початкову форму, завдяки створенню на її базі нових. Новостворені форми починають існувати далі самостійно і дозволяють творити нові форми присутності графічних знаків і шрифтів у соціальному житті. 

Воркшоп відбудеться з 9 по 11 вересня в галереї Артсвіт. Щоб взяти участь, заповніть форму за посиланням https://cutt.ly/bWzNY2e

Дедлайн подачі заявки: 5 вересня. 

Всього до участі буде обрано 5 учасників. Результати оголосимо 7 вересня.

Альона Соломадіна — дизайнерка та дослідниця, яка активно співпрацює з різними українськими і міжнародними культурними інституціями. Закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. 2019 року разом з Уляною Биченковою та Нікою Кудіновою (У, Н, А колектив) виступила автором-упорядником дебютної книги «Знак. Українські товарні знаки 1960-80-х років». Соломадіна працює з різними художніми медіа, досліджує теми графічного спадку, формотворення, працює над оформленням книг. 

Індивідуальна резиденція дизайнерки - частина Програми резиденцій галереї Артсвіт, яка реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» відкриється 9 вересня о 19:00 в галереї Артсвіт. Цього ж дня буде презентована виставка «Я під’їжджала до міста, якого ще не знала», створена резидентками напряму “Кураторські практики”. 

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...