Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь
18/02/2022

Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь

23 лютого о 19:00 відбудеться онлайн презентація та дискусія навколо проєкту “Secondary Archive”, що є винятковою ініціативою на європейському рівні, яка наголошує на проблемі невидимості жінок з Центральної та Східної Європи в сучасній історії мистецтва. Завдяки старанній роботі впродовж року, до архіву доєдналися роботи 70 художниць з України та Білорусі.
Онлайн презентація відбудеться у фейсбук на відповідній сторінці події.
Мовою дискусії буде англійська, проте, з одночасним перекладом на українську та білоруську.
Платформа Secondary archive (https://bit.ly/3JAACLy) створена не лише для експонування робіт жінок-художниць з регіону, але й як майданчик, де вони можуть висловлюватися самі за себе. Художні маніфести трьох поколінь художниць з України і Білорусі оповідають історії війн, вдалих та невдалих революцій, реальності часів радянського режиму, щоденного життя останньої “диктатури Європи”, ролі жінок-художниць та стратегій спротиву, які вони обирали. В контексті зростаючої міжнародної напруги, обмін досвідом та солідарність жінок з країн, які знаходяться під загрозою, є дуже важливою.
Платформа, яка минулого року об’єднала портрети художниць з Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, розширює свої кордони. Нині архів поповнюється 50-ма художницями з України та 20-ма – з Білорусі. Завдяки зусиллями місцевих кураторок, координаторок та художниць, проект включає найрізноманітніших мисткинь – нових, молодих, невідомих та тих, хто вже має закріплену в світі мистецтва позицію.
Проект “Secondary Archive – Платформа для жінок-художниць з Центральної та Східної Європи: Україна і Білорусь” створено Фундацією Катажини Козири у співпраці з партнерами: Галереєю Артсвіт (Україна) та Goethe Institut у співпраці з Ambasada Kultury (Білорусь). Ініціатива реалізована за підтримки Європейського Союзу в рамках програми “Дім Європи”.

Інші новини

27 квітня 2022
Оновлення програми "Артсвіт дітям"
Проаналізувавши той досвід, що ми отримали за декілька тижнів програми "Артсвіт дітям", ми зрозуміли, що він потребує певних змін. Тому ми розпланували розклад так, щоб зробити відвідування наших творчих занять ще зручнішим для дітей та батьків.
Тепер наші мистецькі майстерні будуть довшими й кожен день стане тематичним. Тож якщо ваша дитина захоче піти, наприклад, на малювання, то у вас є декілька опцій на вибір, або 12:00 - 14:00, або 14:00 - 16:00, або все разом. Ви можете обрати зручний для вас день та час.
...
21 квітня 2022
Майстер-клас з хіп-хопу
Ми вирішили, що забагато танців не буває! Тож разом зі студією Dance Republic будемо проводити майстер-класи з хіп-хопу щовихідних.
Запрошуємо вас з дітьми цієї суботи, 23 квітня о 15:00.
...