Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь
18/02/2022

Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь

23 лютого о 19:00 відбудеться онлайн презентація та дискусія навколо проєкту “Secondary Archive”, що є винятковою ініціативою на європейському рівні, яка наголошує на проблемі невидимості жінок з Центральної та Східної Європи в сучасній історії мистецтва. Завдяки старанній роботі впродовж року, до архіву доєдналися роботи 70 художниць з України та Білорусі.
Онлайн презентація відбудеться у фейсбук на відповідній сторінці події.
Мовою дискусії буде англійська, проте, з одночасним перекладом на українську та білоруську.
Платформа Secondary archive (https://bit.ly/3JAACLy) створена не лише для експонування робіт жінок-художниць з регіону, але й як майданчик, де вони можуть висловлюватися самі за себе. Художні маніфести трьох поколінь художниць з України і Білорусі оповідають історії війн, вдалих та невдалих революцій, реальності часів радянського режиму, щоденного життя останньої “диктатури Європи”, ролі жінок-художниць та стратегій спротиву, які вони обирали. В контексті зростаючої міжнародної напруги, обмін досвідом та солідарність жінок з країн, які знаходяться під загрозою, є дуже важливою.
Платформа, яка минулого року об’єднала портрети художниць з Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, розширює свої кордони. Нині архів поповнюється 50-ма художницями з України та 20-ма – з Білорусі. Завдяки зусиллями місцевих кураторок, координаторок та художниць, проект включає найрізноманітніших мисткинь – нових, молодих, невідомих та тих, хто вже має закріплену в світі мистецтва позицію.
Проект “Secondary Archive – Платформа для жінок-художниць з Центральної та Східної Європи: Україна і Білорусь” створено Фундацією Катажини Козири у співпраці з партнерами: Галереєю Артсвіт (Україна) та Goethe Institut у співпраці з Ambasada Kultury (Білорусь). Ініціатива реалізована за підтримки Європейського Союзу в рамках програми “Дім Європи”.

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...