Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь
18/02/2022

Презентація проєкту Secondary Archive: Україна та Білорусь

23 лютого о 19:00 відбудеться онлайн презентація та дискусія навколо проєкту “Secondary Archive”, що є винятковою ініціативою на європейському рівні, яка наголошує на проблемі невидимості жінок з Центральної та Східної Європи в сучасній історії мистецтва. Завдяки старанній роботі впродовж року, до архіву доєдналися роботи 70 художниць з України та Білорусі.
Онлайн презентація відбудеться у фейсбук на відповідній сторінці події.
Мовою дискусії буде англійська, проте, з одночасним перекладом на українську та білоруську.
Платформа Secondary archive (https://bit.ly/3JAACLy) створена не лише для експонування робіт жінок-художниць з регіону, але й як майданчик, де вони можуть висловлюватися самі за себе. Художні маніфести трьох поколінь художниць з України і Білорусі оповідають історії війн, вдалих та невдалих революцій, реальності часів радянського режиму, щоденного життя останньої “диктатури Європи”, ролі жінок-художниць та стратегій спротиву, які вони обирали. В контексті зростаючої міжнародної напруги, обмін досвідом та солідарність жінок з країн, які знаходяться під загрозою, є дуже важливою.
Платформа, яка минулого року об’єднала портрети художниць з Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, розширює свої кордони. Нині архів поповнюється 50-ма художницями з України та 20-ма – з Білорусі. Завдяки зусиллями місцевих кураторок, координаторок та художниць, проект включає найрізноманітніших мисткинь – нових, молодих, невідомих та тих, хто вже має закріплену в світі мистецтва позицію.
Проект “Secondary Archive – Платформа для жінок-художниць з Центральної та Східної Європи: Україна і Білорусь” створено Фундацією Катажини Козири у співпраці з партнерами: Галереєю Артсвіт (Україна) та Goethe Institut у співпраці з Ambasada Kultury (Білорусь). Ініціатива реалізована за підтримки Європейського Союзу в рамках програми “Дім Європи”.

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...