OPEN CALL Воркшоп Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне»
04/10/2021

OPEN CALL Воркшоп Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне»

Запрошуємо істориків, урбаністів, культурологів, мистецтвознавців студентів/ок відповідних факультетів (дисциплін), та жителів Дніпра, зацікавлених в дослідженні міста, обміні знаннями та компетенціями до участі у воркшопі Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне». 

Наслідуючи назву виставки, в рамках якої проходитиме серія воркшопів, ми ми будемо наближатись до міста і пізнавати його разом. Воркшопи стосуються методологій роботи з місцем, контекстом, публічним простором і надають учасникам можливості  для колективної роботи.  Об’єктом дослідження стане DCCC. Воркшоп «Локальне-нове глобальне» ставить питання про те, як культура,  люди,  політика впливають на місце; як трансформувати контекст і особистий досвід у зрозуміле для широкого кола людей універсальне повідомлення.  Воркшоп пропонує методику, завдяки якій проблеми можуть стати основою роботи. «Локальне - нове глобальне» сприяє обміну знаннями, отриманню нового досвіду, самовизначенню та розвиває культуру діалогу. В процесі між учасниками встановлюється спільне поле розуміння і узгоджуються пріоритети групи. Воркшопи - це місце дослідження і рефлексії, а також потенційного розвитку спільного (простору, надбання).

Воркшоп відбувається у формі гри. В процесі воркшопу визначаються локальні проблеми і можливості, розробляються мистецькі проєкти.

Воркшопи відбуватимуться щодня з 4 по 10 жовтня з 16:00 до 20:00  в галереї Артсвіт. Щоб взяти участь, заповніть форму за посиланням https://cutt.ly/UEWZcpK.
9 жовтня — учасники зможуть долучитись до спеціальної програми у співпраці із Музеєм історії міста Кам’янського «Про дар»
10 жовтня — фінальна зустріч та обговорення.

Юлія Костерєва та Юрій Кручак – художники та куратори, живуть та працюють в місті Києві. Роботи Юлії Костерєвої, що часто реалізуються у формі інсталяцій, об’єктів та спільних дій, зосереджуються на історії та історіях, що стоять за місцем, предметом, людиною. Юрій Кручак працює на стику мистецтва і соціальних досліджень: його художні висловлювання фокусуються на взаємовідносинах мистецтва і реальності, митця та адресата. Художні стратегії Ю. Кручака відповідають конкретній ситуації і зазвичай передбачають залучення до творчого процесу різних спільнот.

Тривога пов’язана з непевністю та невизначеністю – це почуття, яке стало нормою у сучасному світі. Осередком цієї екзистенційної тривоги та страху філософ Зигмунт Бауман вважає сучасне місто як домінуючу модель відносин, але разом з тим він вбачає в цьому й потенціал для змін. Необхідно з’ясувати й перевизначити стосунки з містом, а конкретніше – з тими «сірими зонами», які провокують відчуття страху. Відтак місто водночас є навчальним майданчиком, на якому можуть бути апробовані, освоєні та застосовані засоби обмеження та подолання цієї непевності та невизначеності. Стратегія витворення простору спільного досвіду, яка є важливою складовою художніх практик Юрія Кручака та Юлії Костерєвої, може слугувати інструментом такого подолання. Їх художній жест формується як дослідження навколо існуючих місць, будівель та пов’язаних з ними тем, контексту, соціальної складової та умов формування дискурсу щодо міста та його ідентичності. Художники розробили власний методологічний підхід для вирішення цього завдання. Їхній підхід передбачає роботу у межах воркшопів з мотивованими людьми з активною позицією, які були б зацікавлені розвивати ці дослідження та застосовувати набуті знання у власній професійній діяльності. Семінари мають на меті залучити коло людей до дослідження Дніпра з різних перспектив і точок зору задля виявлення того, як культура, люди, політика впливають на місце. Дослідження, проведені в рамках воркшопів, будуть документуватися у вигляді схем, рисунків та текстів. 

Воркшоп є частиною виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...