Запрошуємо істориків, урбаністів, культурологів, мистецтвознавців студентів/ок відповідних факультетів (дисциплін), та жителів Дніпра, зацікавлених в дослідженні міста, обміні знаннями та компетенціями до участі у воркшопі Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне».
Наслідуючи назву виставки, в рамках якої проходитиме серія воркшопів, ми ми будемо наближатись до міста і пізнавати його разом. Воркшопи стосуються методологій роботи з місцем, контекстом, публічним простором і надають учасникам можливості для колективної роботи. Об’єктом дослідження стане DCCC. Воркшоп «Локальне-нове глобальне» ставить питання про те, як культура, люди, політика впливають на місце; як трансформувати контекст і особистий досвід у зрозуміле для широкого кола людей універсальне повідомлення. Воркшоп пропонує методику, завдяки якій проблеми можуть стати основою роботи. «Локальне - нове глобальне» сприяє обміну знаннями, отриманню нового досвіду, самовизначенню та розвиває культуру діалогу. В процесі між учасниками встановлюється спільне поле розуміння і узгоджуються пріоритети групи. Воркшопи - це місце дослідження і рефлексії, а також потенційного розвитку спільного (простору, надбання).
Воркшоп відбувається у формі гри. В процесі воркшопу визначаються локальні проблеми і можливості, розробляються мистецькі проєкти.
Воркшопи відбуватимуться щодня з 4 по 10 жовтня з 16:00 до 20:00 в галереї Артсвіт. Щоб взяти участь, заповніть форму за посиланням https://cutt.ly/UEWZcpK.
9 жовтня — учасники зможуть долучитись до спеціальної програми у співпраці із Музеєм історії міста Кам’янського «Про дар»
10 жовтня — фінальна зустріч та обговорення.
Юлія Костерєва та Юрій Кручак – художники та куратори, живуть та працюють в місті Києві. Роботи Юлії Костерєвої, що часто реалізуються у формі інсталяцій, об’єктів та спільних дій, зосереджуються на історії та історіях, що стоять за місцем, предметом, людиною. Юрій Кручак працює на стику мистецтва і соціальних досліджень: його художні висловлювання фокусуються на взаємовідносинах мистецтва і реальності, митця та адресата. Художні стратегії Ю. Кручака відповідають конкретній ситуації і зазвичай передбачають залучення до творчого процесу різних спільнот.
Тривога пов’язана з непевністю та невизначеністю – це почуття, яке стало нормою у сучасному світі. Осередком цієї екзистенційної тривоги та страху філософ Зигмунт Бауман вважає сучасне місто як домінуючу модель відносин, але разом з тим він вбачає в цьому й потенціал для змін. Необхідно з’ясувати й перевизначити стосунки з містом, а конкретніше – з тими «сірими зонами», які провокують відчуття страху. Відтак місто водночас є навчальним майданчиком, на якому можуть бути апробовані, освоєні та застосовані засоби обмеження та подолання цієї непевності та невизначеності. Стратегія витворення простору спільного досвіду, яка є важливою складовою художніх практик Юрія Кручака та Юлії Костерєвої, може слугувати інструментом такого подолання. Їх художній жест формується як дослідження навколо існуючих місць, будівель та пов’язаних з ними тем, контексту, соціальної складової та умов формування дискурсу щодо міста та його ідентичності. Художники розробили власний методологічний підхід для вирішення цього завдання. Їхній підхід передбачає роботу у межах воркшопів з мотивованими людьми з активною позицією, які були б зацікавлені розвивати ці дослідження та застосовувати набуті знання у власній професійній діяльності. Семінари мають на меті залучити коло людей до дослідження Дніпра з різних перспектив і точок зору задля виявлення того, як культура, люди, політика впливають на місце. Дослідження, проведені в рамках воркшопів, будуть документуватися у вигляді схем, рисунків та текстів.
Воркшоп є частиною виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.
Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.