Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».
23/10/2021

Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

Під час лекції Сергій Жук також представить нову книжку, присвячену місту Дніпру і його ідентичності, яку професор готує разом зі своїми українськими і західними колегами. 

Сергій Жук — професор історії (Державний університет Болл, Індіана, США). У минулому радянський історик-американіст, який викладав на історичному факультеті Дніпропетровського університету з 1987 року; 1997 року переїхав до США, закінчив аспірантуру Університету Джона Хопкінса у Балтиморі, де захистив дисертацію «Загублена Реформація Росії: Селяни, міленіализм, та радикальні секти південної Росії та України, 1830-1917». З 2003 року викладає історію України, Росії та СРСР в Університеті Болла (Індіана, США). Автор книжки “Rock and Roll in the Rocket City. The West, Identity, and Ideology in Soviet Dniepropetrovsk, 1960–1985” (2010). 

Подія відбудеться в межах виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеного в результаті спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. 

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду

 

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...