Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».
23/10/2021

Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

Під час лекції Сергій Жук також представить нову книжку, присвячену місту Дніпру і його ідентичності, яку професор готує разом зі своїми українськими і західними колегами. 

Сергій Жук — професор історії (Державний університет Болл, Індіана, США). У минулому радянський історик-американіст, який викладав на історичному факультеті Дніпропетровського університету з 1987 року; 1997 року переїхав до США, закінчив аспірантуру Університету Джона Хопкінса у Балтиморі, де захистив дисертацію «Загублена Реформація Росії: Селяни, міленіализм, та радикальні секти південної Росії та України, 1830-1917». З 2003 року викладає історію України, Росії та СРСР в Університеті Болла (Індіана, США). Автор книжки “Rock and Roll in the Rocket City. The West, Identity, and Ideology in Soviet Dniepropetrovsk, 1960–1985” (2010). 

Подія відбудеться в межах виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеного в результаті спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. 

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду

 

Інші новини

01 грудня 2021
3D-тур виставками «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» та «Один алфавіт і проєктні композиції»

Галерея Артсвіт представляє 3D-тур виставками «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» та «Один алфавіт і проєктні композиції», створеними в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт. Відепер подивитись експозиції можна в зручний час. 

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» є результатом роботи учасниць напрямку «Кураторські практики», а виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» була створена Альоною Соломадіною під час індивідуальної резиденції у Дніпрі. 

...
10 листопада 2021
Artist talk: Сергій Петлюк

Сергій Петлюк - медіа-художник. Живе та працює в у Львові. Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа. Навчався у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), та у Львівській Національній Академії Мистецтв (відділення монументально-декоративного живопису, 2000-2005).

Виставковий проєкт художника «Уламки» наразі діє в галереї Артсвіт та є результатом індивідуальної резиденції в Дніпрі.

...