02/05/2023

Одна з робіт колекції галереї Артсвіт увійшла в експозицію "Kaleidoscope of (Hi)stories. Ukrainian Art 1912–2023" в музеї Albertinum у Дрездені

Ділимося з вами тизером цікавої виставки про модерне та сучасне мистецтво родом із України — “Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023”. Представляє її Музей Державних художніх зібрань Дрездена (SKD) Albertinum. Вернісаж відбудеться 6-го травня, а триватиме виставка до 10-го вересня, тож якщо ви раптом зараз у Дрездені, палко радимо її відвідати. 

Для Німеччини це перший подібний проєкт — він зібрав роботи з найрізноманітніших сфер мистецтва: живопис, скульптуру, фотографію, інсталяцію, відео, графіку та архіви близько 50 художників і художниць.

Експоновані твори дають уявлення про бурхливе минуле і сьогодення України. Поряд з новими роботами сучасних художників, деякі історичні твори вперше подорожують за кордон.

Виставку зібрано з приватних колекцій і музеїв, таких як Національний художній музей України, Одеський художній музей, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Stedley Art Foundation, Фонд родини Марії Примаченко, Довженко-Центр та ГО «Музей сучасного мистецтва». Експозицію також доповнюють експонати з Art Collection Telekom і Артотеки Німецького Бундестаґу. А також в експозиції є одна робота з колекції галереї Артсвіт — “Марія” із серії «Під час війни» (2016) Давида Чичкана. Детальніше про неї ми розповімо вам згодом.

Одна з робіт колекції галереї Артсвіт увійшла в експозицію "Kaleidoscope of (Hi)stories. Ukrainian Art 1912–2023" в музеї Albertinum у Дрездені

Інші новини

08 червня 2023
Наш проєкт "Розмови в галереї" завершився

Минулого тижня завершився наш проєкт "Розмови в галереї". За три місяці, що той тривав, ми провели 12 зустрічей у двох форматах — лекції та дискусії, де підняли чимало важливих тем.

...
07 червня 2023
Запрошуємо на фінісаж інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"

Протягом трьох тижнів відвідувачі галереї Артсвіт мали можливість відчути себе автором/-кою і створити власну "уявну" виставку в партнерстві зі штучним інтелектом. У результаті такої творчої співпраці з'явилося майже 400 експозицій. Фінальною точкою інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити" стане монтаж візуального зібрання у просторі галереї.

Ми запрошуємо вас долучитися до цієї спільної дії, тим самим підсумувавши роботу всіх учасників/-ць проєкту. Побачити фізично як власні генерації, так і зображення "уявних" виставок інших авторів/-ок. А також подискутувати про те, що з цього вийшло і обмінятися думками.

...