Нова виставка "Мені наснились звірі"
07/11/2022

Нова виставка "Мені наснились звірі"

Мені наснились звірі / I dreamed of the beasts / Śniły mi się bestie

Виставка відкриється в Любліні, Польща 25 листопада та триватиме аж до 5 лютого наступного року.

Організатор: Галерея Артсвіт (Дніпро, Україна)
Кураторки: Катерина Яковленко, Галина Глеба
Координаторки: Ірина Полікарчук, Моніка Рейман

Учасники та учасниці:
Катерина Бучацька
Дарина Гладун та Лесик Панасюк
Євген Голубєнцев
Дмитро “Орест” Козацький та Юлія Гонтарук
Анна Звягінцева
Інга Леві
Яна Кононова
Анастасія Пустоварова
Поль, Тоха та Цвях
Учасники та учасниці програми “Артсвіт дітям”
Оля Федорова
Богдан Шумилович та кіт Коржик

Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій. Наш ліс став дрімучим, темним, повним страху. Але навіть у непроглядній темряві його мешканці — надзвичайні створіння — допомагають освітити шлях і побороти морок. Ці магічні істоти приходять у снах, живуть з нами вдома, тримають нас за руки, захищають на фронті, ховають загиблих. Силою цих створінь є гідність, вона розсіює страх, допомагає побороти травму; дозволяє пройти шлях через труднощі так мовби через казкову ініціацію. Звертаючись до концепції казкового, ми не знецінює реальний біль та трагедію. Попри реальний жах війни, саме фантазійність та утопічність дозволяють мріяти про майбутнє, триматись за нього і апелювати до нього так, наче воно не абстрактне, а міцне мов бетонний фундамент.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut
За сприяння Центру сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture), MOCA NGO, Центру міської історії Центрально-Східної Європи, ательєнормально, Вавилон13.

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...