29 липня о 15:00 в Артсвіт відбудеться лекція "Українська фотографія: між традиціями репортажа та андеграунда" мистецтвознавиці, дослідниці фотографії, кураторки школи Bird In Flight - Аліни Сандуляк.
Нам всім чудово відомі роботи американських чи німецьких фотографів початку 20 століття, таких, як, наприклад, Уокер Еванс чи Август Зандер, але мало хто назве імена українських фотографів початку і середини минулого століття. І хоча активні фотографічні процеси в Україні розпочалися лише в 1970-х, історія української фотографії досі залишається не написаною: за 25 років незалежності в Україні досі не з’явилося професійне науково обгрунтоване видання з дослідженням своєї фотографічної культури. Якою була і якою є сьогодні українська фотографія? З чого вона починалася і чому ми маємо те, що маємо?
На лекції спробуємо вибудувати історичну лінію та поговоримо про зародження фотографічних практик на території України, естетичну і змістову відмінність між офіційною радянською та андеграундною фотографією, про особливості локальних контекстів та причини прагнення до об’єднання у групи в таких містах як Харків, Дніпро, Чернівці, а також розглянемо роботи сучасних авторів, котрі незважаючи на відсутність в країні можливості отримати професійну освіту, намагаються знайти власну актуальну фотографічну мову та виходять на міжнародну сцену.
Аліна Сандуляк – кураторка Школи Bird In Flight, мистецтвознавиця, дослідниця фотографії. Авторка видань Bird In Flight, Art Ukraine. Учасниця конференції "Discovering 'Peripheries': Photographic Histories In Central And Eastern Europe", тема доповіді "Ukrainian Photography: History in the Making" (Варшава, 2016).
Вхід вільний