Кіноніч: поза студією
23/01/2018

Кіноніч: поза студією

Цього року традиційні Кіноночі в галереї Артсвіт стають не лише захоплюючими, а й пізнавальними. Ні, ми не будемо дивитися навчальні фільми. На глядачів чекає піврічний цикл лекцій та показів, у ході яких спробуємо дати відповідь на питання “що таке артхаус?”. Перша добірка розглядає явище незалежного кіновиробництва, що його молоді автори протиставляють комерційному підходу великих студій. Проаналізуємо, як обмеженість ресурсів дозволяє знаходити режисерам власний почерк. 

Почнемо з українського психологічного трилера Володимира Тихого “Зелена кофта”, котрий вже встиг увійти до зібрань численних європейських кінофестивалів та отримати відзнаку критиків. Крім наболілого сюжету фільм цікавий документальною гіперреалістичною “сирою” стилістикою, що обумовлена обмеженим бюджетом та можливостями українського кіновиробництва. Це не є недоліком, а, навпаки, визначною рисою стрічки. 

Наступними переглянемо “Гарні часи” братів Сефді, котрі, попри молодий вік, вже встигли стати майстрами у роботі з буденними декораціями та непрофесійними акторами, фільмуючи в таких майже документальних умовах напрочуд захопливі фільми. “Гарні часи” - нестандарта кримінальна драма, нова віха творчості нью-йоркського режисерського дуету, що вдало використовує обмеження на користь результату. 

27 січня о 18:30. Вхід Вільний
Галерея Артсвіт, м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а

Інші новини

31 травня 2023
Штучний інтелект: за і проти — такою темою ми завершуємо проєкт "Розмови в галереї"

Тема попередньої розмови в галереї довела свою актуальність і важливість обговорення — тоді ми розглянули як саме штучний інтелект (ШІ) реалізується у візуальному мистецтві. Висновком дискусії стало усвідомлення цієї технології як партнера, корисного інструмента в творчості. Проте ШІ використовують в різних сферах і просто зараз він накладає певний відбиток на всю нашу культуру, змушуючи переосмислити низку питань, відповіді на які ніби вже були знайдені.

Саме тому цієї суботи, на завершальній зустрічі проєкту “Розмови в галереї”, ми пропонуємо подискутувати на тему впливу штучного інтелекту на наше життя загалом.

...
24 травня 2023
Наступної суботи обговорюємо явище штучного інтелекту в світі мистецтва — нова Розмова в галереї в межах інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"!

Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.

...