Фемінність крізь призму кіно - тема третьої кіноночі в галереї Артсвіт.
Чи можна про неї сказати щось нове? Як зміна суспільних поглядів на гендер відображається у сучасному авторському кіно? Яким є погляд та ставлення до жінки режисерів сучасності? Як саме автори відчувають фемінність у своїх героях та героїнях і передають її на екрані? Пропонуємо знайти відповіді на питання у ході нічної дискусії.
Психологічний трилер Пола Верховена “Вона”
Розбираємо найдрібніші нюанси дій та мотивів головної героїні. Чи буде легко їх передбачити у розрізі напруженого сюжету? Чи відрізняється ставлення режисера до жіночих персонажів у порівнянні з його попередніми фільмами, зокрема “Основним інстинктом”?
"Нова подружка" Франсуа Озона
Досліджуємо особливий погляд та відчуття фемінності режисером. Чи є жіночність чимось вродженим і чи можна робити свідомий вибір? Яким є ставлення до цього сьогодні у суспільстві та культурі? Додатково оцінюємо неповторний та впізнаваний режисерський почерк.
“По сигарети” Емманюєля Берко
Фільм з неперевершеною Катрін Денев цікавий у паралельному дослідженні двох ліній. Спостерігаємо за сюжетною лінією зрілої головної героїні, у молодості переможниці конкурсу краси, та порівнюємо з долею самої Денев. Шукаємо точки перетину між вигаданою та реальною особистостями. Чи відрізняється сприйняття та вплив віку в залежності від гендера? Наскільки важливим є вік сам по собі?