Graphics of Heorhii Yakutovych
21/07/2022

Graphics of Heorhii Yakutovych

Українська версія знизу

Today we will tell you about one of the authors presented at our charity sale of Ukrainian graphics - Heorhii Yakutovych - a well-known master of book and easel graphics.
Yakutovych's graphics bring us back to ethnic Ukrainian folk motifs. Thanks to the sophisticated printmaking technique, the artist creates a new mystical world that fascinates and invites you to immerse yourself. The artist was interested in folklore, researched the traditions and customs of different areas, and had a sincere love for the Carpathian mountains, among which he found the background for his works.
Yakutovych's contribution to Ukrainian cinema was also significant, which began with an invitation to the film set by director Serhiy Paradzhanov. This is how the director himself spoke about the artist:

"He is not just an artist, but an artist who thinks. We could probably find someone more talented than him, but not more thoughtful. He brought us to the Carpathians as a guide. They are familiar to him. He saved us from the peasantry, from falsehood."

We are lucky to have the works of Heorhii Yakutovych in the private collection of the Artsvit Gallery. We took some of them up for charity sale, so you have the opportunity to buy incredible stories created by a master.

****
Сьогодні розкажемо вам про одного із авторів, що представлені у нас в межах благодійного продажу української графіки. Це Георгій Якутович - відомий майстер книжкової та станкової графіки.
Графіка Якутовича повертає нас до етнічних українських народних мотивів. Завдяки витонченій техніці естампу художник створює новий містичний світ, що захоплює й запрошує поринути в себе. Митець цікавився фольклорними джерелами, досліджував традиції та звичаї різних місцевостей та мав щиру любов до Карпат, серед котрих і знаходив матеріал для своєї творчості.
Важливим також став внесок Якутовича в український кінематограф, що розпочався із запрошення до знімального майданчика режисером Сергієм Параджановим. Так про нього відгукувався сам режисер:

«Він не просто художник, а художник, що мислить. Можна було б знайти, мабуть, талановитішого за нього, але вдумливішого – ні. Він привів нас у Карпати, як гід. Вони йому знайомі. Він врятував нас від пейзанства, від фальші.»

Нам пощастило мати в приватній колекції галереї Артсвіт роботи Георгія Якутовича. Частину з них ми виставили на благодійний розпродаж, тож у вас є можливість придбати неймовірні історії, створені майстром.

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...