Galeria Labirynt представляє проєкт #колекціялабіринту
02/04/2020

Galeria Labirynt представляє проєкт #колекціялабіринту

Galeria Labirynt (Люблін, Польша) представляє широкому загалу проєкт #колекціялабіринту #kolekcjalabiryntu - серію робіт з колекції Галереї Лабіринт. 

В межах серії можна подивитись фотографії Барбари Грики, які є частиною проєту «Архітектура зсередини» (2018-2019). Художниця переїхала у житловий будинок люблінського району ім. Юліуша Словацького у районі ЛСМ, запроектованому в 60-тих роках ХХ століття Зофією та Оскаром Хансеном. Протягом кількох місяців відвідала там 178 квартир.

Теорія Відкритої Форми, а також фотографічна серія Зофії Ридет «Соціологічний запис» стали для Грики відправним пунктом для створення проєкту на межі між мистецтвом, архітектурою та соціологією. Художниця спілкувалась з мешканцями про життя у районі, змінах, що там відбуваються, а також про актуальні суспільно-політичні питання. Наприкінці кожного візиту вона просила сфотографувати її у місці, обраному власниками квартир, а потім фотографувала їх у аналогічному кадрі. Поява цих інтимних портретів міської громади стало можливим завдяки взаємній довірі, повазі, готовності до співпраці, а з іншого боку – звичайній, людській цікавості та бажанню дізнатись, як живуть інші. Грика також створювала відео-щоденники та малюнки, де представлені плани та способи облаштування кімнат.

Агнєшка Цеслак

 

Інші новини

18 вересня 2021
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністський об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?»

...
11 вересня 2021
Кураторські практики: резидентки про свою виставку «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» виходить за межі білого куба в міський простір, щоб активно залучити мешканців і мешканок міста в процес вибудовування відносин з відчуженим міським простором. Кураторки виставки розкажуть про процес підготовки до виставки, кураторську концепцію та специфіку виходу за межі території мистецтва.

Вони також поговорять про неконвенціональні кураторські стратегії: як працювати з нематеріальним мистецтвом, курувати події та перформативні жести? Яким чином мова мистецтва може бути такою, що об'єднує атомізоване суспільство для усвідомлення і вирішення соціальних й політичних проблем? Як змінюється роль куратора і художника, коли вони працюють поза музейним простором?

...