Galeria Labirynt представляє проєкт #колекціялабіринту
02/04/2020

Galeria Labirynt представляє проєкт #колекціялабіринту

Galeria Labirynt (Люблін, Польша) представляє широкому загалу проєкт #колекціялабіринту #kolekcjalabiryntu - серію робіт з колекції Галереї Лабіринт. 

В межах серії можна подивитись фотографії Барбари Грики, які є частиною проєту «Архітектура зсередини» (2018-2019). Художниця переїхала у житловий будинок люблінського району ім. Юліуша Словацького у районі ЛСМ, запроектованому в 60-тих роках ХХ століття Зофією та Оскаром Хансеном. Протягом кількох місяців відвідала там 178 квартир.

Теорія Відкритої Форми, а також фотографічна серія Зофії Ридет «Соціологічний запис» стали для Грики відправним пунктом для створення проєкту на межі між мистецтвом, архітектурою та соціологією. Художниця спілкувалась з мешканцями про життя у районі, змінах, що там відбуваються, а також про актуальні суспільно-політичні питання. Наприкінці кожного візиту вона просила сфотографувати її у місці, обраному власниками квартир, а потім фотографувала їх у аналогічному кадрі. Поява цих інтимних портретів міської громади стало можливим завдяки взаємній довірі, повазі, готовності до співпраці, а з іншого боку – звичайній, людській цікавості та бажанню дізнатись, як живуть інші. Грика також створювала відео-щоденники та малюнки, де представлені плани та способи облаштування кімнат.

Агнєшка Цеслак

 

Інші новини

10 березня 2021
Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...