Secondary Archive — це інтернет-платформа та архів маніфестів художниць Центральної та Східної Європи, започаткований Katarzyna Kozyra Foundation (Варшава, Польща). Мета проєкту - відкриття, представлення і популяризація творчості мисткинь та репрезентація знакових явищ сучасного мистецтва, створеного жінками.
Архів містить перевірену та систематизовану інформацію про художниць різних поколінь: від повоєнного й до сьогоднішнього дня. Представлена інформація та матеріали дослідження будуть корисні і для професійної спільноти, і для широкого загалу.
Наразі сайт містить дані про художниць з Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. У травні 2021 року архів планує роботу над частиною матеріалів, що присвячені мистецтву жінок з України та Білорусі. Результати дослідження будуть представлені навесні 2022 року.
Кураторки дослідження Secondary Archive в Україні: Катерина Яковленко, Оксана Брюховецька, Катерина Русецька та Ірина Полікарчук.
Катерина Яковленко — дослідниця сучасного мистецтва, що займається темами фемінізму, історією українського мистецтва з 1980-х років та дослідженням теми насильства у мистецтві та медіа. Співпрацювала з Фондом ІЗОЛЯЦІЯ та Дослідницькою платформою PinchukArtCentre. Закінчила магістерську програму з журналістики Донецького національного університету. Стипендіатка програми Fulbright Research and Development Programme у Науковому товаристві імені Тараса Шевченка (Нью-Йорк, США, 2021), Carnegie Fellowship у Нью-Йоркському університеті (Нью-Йорк, США, 2015), була запрошеною дослідницею Інституту гуманітарних досліджень IWM (Відень, Австрія, 2017) та гостьовою співредакторкою журналу Obieg (Варшава, Польща, 2019). Є упорядницею та авторкою книжок "Чому в українському мистецтві є великі художниці" (2019), "Кураторський посібник" (2020), "Гендерні дослідження Донбаських студій" (2015). Авторка подкасту про сучасне мистецтво “Забула запитати”.
Оксана Брюховецька —художниця, кураторка і публіцистка, працює з соціальними й феміністичними темами в мистецтві. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві. З 2009 по 2019 працювала кураторкою в Центрі візуальної культури (Київ). Співкураторка виставок "Українське тіло" (2012) і "Локаут" (2014); кураторка феміністичних виставок: "Материнство" (Київ, Львів, 2015), польсько-української феміністичної виставки "Що в мені є від жінки?" (Київ, 2015), "TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм" (Київ, 2017), Women's Texts (Мадрид, 2017). Досліджувала феміністичне мистецтво Східної Європи і Франції в рамках міжнародної програми Тандем-Україна-2017. Співкураторка виставки "Сусіди" і кураторка проєкту "Я українка" в межах фестивалю "Варшава в будові" (Варшава, 2018). Співредакторка книжки "Право на істину. Розмови про мистецтво і фемінізм" (Київ, 2019). Зараз живе у США і працює над книжкою про Black Lives Matter. З осені 2021 — здобувачка MFA в університеті Мічігану, США. Авторка статей в медіа, учасниця виставок.
Катерина Русецька — співзасновниця та кураторка громадської організації "Культура Медіальна" та Центру сучасної культури у Дніпрі. Її діяльність зосереджена на кураторстві, менеджменті та створенні проєктних концепцій. Катерина отримала ступінь бакалавра журналістики та комунікацій з громадськістю і ступінь магістра PR та маркетингу. У 2013 році пройшла стажування в галереї PACE у Пекіні. У 2019 році Катерина закінчила стипендіальну програму з Міжнародними стипендіями ArtsLink в Оберлінському коледжі вільних мистецтв і науки. Наразі вона є співробітницею Institut für Auslandsbeziehungen CrossCulture Programm. Катерина є співавторкою та кураторкою таких проєктів та ініціатив: Фестиваль Конструкція, Dnipro Monumentalism.
Ірина Полікарчук — директорка і кураторка публічної програми Галереї Артсвіт (Дніпро); співзасновниця Центру сучасної культури у Дніпрі. Ірина має ступінь магістра культурології (2013, Національний університет "Києво-Могилянська академія"). Вона формує публічну програму галереї Артсвіт (виставки, освітні програми, дослідження, резиденції, публікації), встановлює партнерські відносини (національні та міжнародні), координує роботу колективу та займається управлінням проєктами.