Галерея Артсвіт стала партнером Secondary Archive - важливої ініціативи для українських мисткинь.
13/05/2021

Галерея Артсвіт стала партнером Secondary Archive - важливої ініціативи для українських мисткинь.

Secondary Archive — це інтернет-платформа та архів маніфестів художниць Центральної та Східної Європи, започаткований Katarzyna Kozyra Foundation (Варшава, Польща). Мета проєкту - відкриття, представлення і популяризація творчості мисткинь та репрезентація знакових явищ сучасного мистецтва, створеного жінками. 

Архів містить перевірену та систематизовану інформацію про художниць різних поколінь: від повоєнного й до сьогоднішнього дня. Представлена інформація та матеріали дослідження будуть корисні і для професійної спільноти, і для широкого загалу. 

Наразі сайт містить дані про художниць з Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. У травні 2021 року архів планує роботу над частиною матеріалів, що присвячені мистецтву жінок з України та Білорусі. Результати дослідження будуть представлені навесні 2022 року.

Кураторки дослідження Secondary Archive в Україні: Катерина Яковленко, Оксана Брюховецька, Катерина Русецька та Ірина Полікарчук. 

Катерина Яковленко — дослідниця сучасного мистецтва, що займається темами фемінізму, історією українського мистецтва з 1980-х років та дослідженням теми насильства у мистецтві та медіа. Співпрацювала з Фондом ІЗОЛЯЦІЯ та Дослідницькою платформою PinchukArtCentre. Закінчила магістерську програму з журналістики Донецького національного університету. Стипендіатка програми Fulbright Research and Development Programme у Науковому товаристві імені Тараса Шевченка (Нью-Йорк, США, 2021), Carnegie Fellowship у Нью-Йоркському університеті (Нью-Йорк, США, 2015), була запрошеною дослідницею Інституту гуманітарних досліджень IWM (Відень, Австрія, 2017) та гостьовою співредакторкою журналу Obieg (Варшава, Польща, 2019). Є упорядницею та авторкою книжок "Чому в українському мистецтві є великі художниці" (2019), "Кураторський посібник" (2020), "Гендерні дослідження Донбаських студій" (2015).  Авторка подкасту про сучасне мистецтво “Забула запитати”.

Оксана Брюховецька —художниця, кураторка і публіцистка, працює з соціальними й феміністичними темами в мистецтві. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві. З 2009 по 2019 працювала кураторкою в Центрі візуальної культури (Київ). Співкураторка виставок "Українське тіло" (2012) і "Локаут" (2014); кураторка феміністичних виставок: "Материнство" (Київ, Львів, 2015), польсько-української феміністичної виставки "Що в мені є від жінки?" (Київ, 2015), "TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм" (Київ, 2017), Women's Texts (Мадрид, 2017). Досліджувала феміністичне мистецтво Східної Європи і Франції в рамках міжнародної програми Тандем-Україна-2017. Співкураторка виставки "Сусіди" і кураторка проєкту "Я українка" в межах фестивалю "Варшава в будові" (Варшава, 2018). Співредакторка книжки "Право на істину. Розмови про мистецтво і фемінізм" (Київ, 2019). Зараз живе у США і працює над книжкою про Black Lives Matter. З осені 2021 — здобувачка MFA в університеті Мічігану, США. Авторка статей в медіа, учасниця виставок.

Катерина Русецька — співзасновниця та кураторка громадської організації "Культура Медіальна" та Центру сучасної культури у Дніпрі. Її діяльність зосереджена на кураторстві, менеджменті та створенні проєктних концепцій. Катерина отримала ступінь бакалавра журналістики та комунікацій з громадськістю і ступінь магістра PR та маркетингу. У 2013 році пройшла стажування в галереї PACE у Пекіні. У 2019 році Катерина закінчила стипендіальну програму з Міжнародними стипендіями ArtsLink в Оберлінському коледжі вільних мистецтв і науки. Наразі вона є співробітницею Institut für Auslandsbeziehungen CrossCulture Programm. Катерина є співавторкою та кураторкою таких проєктів та ініціатив: Фестиваль Конструкція, Dnipro Monumentalism.

Ірина Полікарчук — директорка і кураторка публічної програми Галереї Артсвіт (Дніпро); співзасновниця Центру сучасної культури у Дніпрі. Ірина має ступінь магістра культурології (2013, Національний університет "Києво-Могилянська академія"). Вона формує публічну програму галереї Артсвіт (виставки, освітні програми, дослідження, резиденції, публікації), встановлює партнерські відносини (національні та міжнародні), координує роботу колективу та займається управлінням проєктами.

 

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...