Дискусія. Тілесність та гендерні ролі
27/11/2017

Дискусія. Тілесність та гендерні ролі

Артсвіт запрошує взяти участь у дискусії щодо найбільш провокативного проекту галереї – PENETRATION Микити Шаленного 

30 листопада о 19.00 в галереї Артсвіт зустрінуться мистецтвознавиця Олена Годенко-Наконечна, директорка Громадського руху «За гендерну рівність» Ольга Полякова та художник Микита Шаленний, аби разом з глядачами обговорити питання тілесності, оголеної натури в мистецтві, гендерних стереотипів та ролей.

Микита Шаленний народився у 1982 році, в місті Дніпро, де нині живе і працює. Закінчив Придніпровську державну академію будівництва та архітектури. До 2008 року вів архітектурну практику. Художник, графік, автор об’єктів та інсталяцій. Учасник багатьох групових та персональних виставкових проектів в Україні та за кордоном. Його роботи зберігаються в музейних та приватних колекціях Данії, Великобританії, Польщі та України.

Олена Годенко-Наконечна народилась у 1954 році у Мінську, зараз живе та працює у Дніпрі. Закінчила Київський художній інститут. Є членкинею Національної спілки художників України. Викладала історію мистецтва в Дніпровській дитячий художній школі та Дніпровському художньому училищі, в якому з 1992 по 1997 рр. була директоркою. Зараз викладає культурологію в Дніпровському державному університеті внутрішніх справ. Співзасновниця «Пан-Української галереї» в Дніпрі та організаторка бієнале «Пан-Україна» в 1992 та 1995 роках. Провела низку наукових досліджень, які стосуються семіотики культури, дитячої творчості, проблем естетичного виховання та національних особливостей сучасного українського образотворчого мистецтва.

Ольга Полякова народилась 24 березня 1988 року в Дніпрі. Сфери діяльності – недискримінаційні практики та культурні комунікації. Заснувала Соціокультурний центр «Паблісіті» - платформу для отримання нових знань та навичок для громадськості із залученням відповідальних людей (науковців, політиків і політикинь, мисткинь та митців, громадських діячів та діячок). Директорка громадського руху «За гендерну рівність». Ініціювала створення безкоштовних курсів з самооборони для жінок. Займається просвітницькою діяльністю, мета якої – попередження та протидія домашньому та  гендерно обумовленому насильству. Має позитивний досвід боротьби з сексизмом в рекламі.


*Глядачі зможуть брати активну участь у дискусії та ставити питання, адже ми хочемо створити спільне коло та комфортний простір для обговорення та висловлення думок.

Вхід вільний.

Інші новини

24 травня 2023
Наступної суботи обговорюємо явище штучного інтелекту в світі мистецтва — нова Розмова в галереї в межах інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"!

Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.

...
17 травня 2023
Пропонуємо вам поділитися проєктом, що вас дуже вразив — приходьте цієї суботи на нову розмову в галереї!

Припускаємо, що у кожного/-ої з вас є щось таке, що дуже вразило: виставка чи інсталяція, якийсь проєкт, перформанс, лекція або це був інтенсив, а може й ціла резиденція. Те “щось” не обов’язково має вам подобатись, можливо навпаки побачене вас сильно обурило — тобто викликало потужну реакцію. Про це ми й пропонуємо поговорити вже цієї суботи — на розмовах в галереї!

...