Даніїл Галкін. Наглядач. Акція біля ресторану «Маяк»
05/10/2021

Даніїл Галкін. Наглядач. Акція біля ресторану «Маяк»

14 жовтня з 19:00 до 21:00 біля ресторану «Маяк» на території парку Шевченка буде відбуватись акція художника Даніїла Галкіна «Наглядач».

Акцію «Наглядач» буде здійснено на будівлі колишнього ресторану «Маяк». Потужні світлові «вистріли» зі слідкуючих прожекторів, встановлені на даху будівлі, інтенсивно спрямовані на випадкових перехожих. «Наглядач» застає зненацька, осліплює та слідкує за перехожими. Здавалося, світло, яке мало би бути надією в темні часи, перетворюється на радикальну турботу. Невіддільна від системи, турбота стає новим способом стеження за суб’єктом. По своїй суті радикальна турбота має репресивну природу, в основі якої закладено контроль. Невидимий наглядач є втіленням державного вторгнення у публічне життя індивідів. Випадкові перехожі мимоволі опиняються у паноптикумі «дисциплінарної мрії» влади, яка контролює всіх, залишаючись невидимою. Своєю роботою художник змушує замислитися над тим, як влада непомітно для громадян впроваджує форми контролю як нову норму нашої реальності.

Ідея світлового прожектора корелює із назвою ресторану «Маяк» — навігаційний засіб, основним інструментом якого є світло. Колись найвідоміший ресторан міста (покинутий та не пристосований до сьогоднішнього функціонування) ніби оприявнює себе та на декілька годин знов стає видимим.

Зареєструватись на подію можна за посиланням: https://cutt.ly/OEZRuGR
Вхід вільний.

Даніїл Галкін — художник, автор дослідницьких проєктів, засновник artist-run простору «Придніпровський барвінок». Закінчив академію будівництва і архітектури в місті Дніпро. 2009 року створив об’єднання 2222, де кожна цифра втілює певне «міністерство» (Кохання, Миру, Духовності та Здоров’я). Всі разом вони створюють довгостроковий проєкт «Спідня Держава», яка відображає різні ситуації в соціально-політичній системі, таким чином ставить питання моральних, етичних та політичних стандартів.
Галкін працює з різними художніми медіа, передусім з інсталяцією. У своїй художній практиці досліджує теми пам’яті, історії, незручного спадку та функціонування сучасного суспільства.

Акція є частиною виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеного в результаті спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...