«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини
18/09/2021

«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністичний об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?». Як ми можемо «мислити разом із об’єктом», уникаючи вибудовування ієрархічних відносин влади та підпорядкування? Учасниці й учасники, використовуючи рамку і інструментарій сучасного феміністського мистецтва, зможуть подумати про нові відносини із міським простором. Важливий для «Читанки» феміністський фокус має принципове значення у контексті роздумів про турботу, котру часто представляють як невидима жіноча праця. 

Анна і Уляна працюють не тільки як кураторки й модераторки, а також вплітають свою професійну художню практику до «Інфраструктури турботи», картографуючи місцевість за допомогою рисунків аквареллю, кераміку, дизайн газети. Цей жест дозволяє розширити простір взаємовідносин із текстом та задати дискурсивності матеріального виміру. 

Процес читання як політине задоволення, позбавлене утилітарного значення, дає можливість інакше — через текст, досвід спільного спонтанного співбуття, дружнього обговорення — подумати про нові форми відносин із міським середовищем. Практика передбачає послідовне прочитання тексту і його обговорення під час зустрічей; попередньо читати текст необов’язкво. 

_______

Запрошуємо всіх охочих долучитись до спільного читання тексту 18 вересня о 14:00. Місце: Парк Шевченка, Палац студентства (колишній Палац Потьомкіна). Вхід на захід - вільний за умови реєстрації: https://cutt.ly/tW9RagM 

Подія є частиною виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

 

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...