«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини
18/09/2021

«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністичний об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?». Як ми можемо «мислити разом із об’єктом», уникаючи вибудовування ієрархічних відносин влади та підпорядкування? Учасниці й учасники, використовуючи рамку і інструментарій сучасного феміністського мистецтва, зможуть подумати про нові відносини із міським простором. Важливий для «Читанки» феміністський фокус має принципове значення у контексті роздумів про турботу, котру часто представляють як невидима жіноча праця. 

Анна і Уляна працюють не тільки як кураторки й модераторки, а також вплітають свою професійну художню практику до «Інфраструктури турботи», картографуючи місцевість за допомогою рисунків аквареллю, кераміку, дизайн газети. Цей жест дозволяє розширити простір взаємовідносин із текстом та задати дискурсивності матеріального виміру. 

Процес читання як політине задоволення, позбавлене утилітарного значення, дає можливість інакше — через текст, досвід спільного спонтанного співбуття, дружнього обговорення — подумати про нові форми відносин із міським середовищем. Практика передбачає послідовне прочитання тексту і його обговорення під час зустрічей; попередньо читати текст необов’язкво. 

_______

Запрошуємо всіх охочих долучитись до спільного читання тексту 18 вересня о 14:00. Місце: Парк Шевченка, Палац студентства (колишній Палац Потьомкіна). Вхід на захід - вільний за умови реєстрації: https://cutt.ly/tW9RagM 

Подія є частиною виставкового проєкту «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

 

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...