5 вересня з 14:00 до 18:30 в галереї Артсвіт відбудеться цикл освітніх подій в рамках резиденції кураторського напряму "Чи дорівнює ритуал рутині?: відкритий день”.
На вас чекатимуть лекції, дискусії та artist talk від професійних кураторок й художників з Одеси, Києва, Харкова, Львова та інших міст України.
Протягом дня в галереї Артсвіт відбудуться 3 події:
14:00 Лекція Тетяни Кочубінської «Професія куратор: про мистецтво з турботою»
16:00 Artist talk «Ритуал: особистий та публічний» Марії Куліковської та Юлії Бєляєвої, модерує Маша Целоєва
17:30 Колективна гра «Чепуха» від кураторок виставки
Для того, щоб потрапити на подію, потрібно зареєструватися за посиланням https://bit.ly/32KFolD. Кількість місць обмежена.
Програма:
«Професія куратор: про мистецтво з турботою»
Лекція Тетяни Кочубінської.
Під час лекції ми поговоримо про витоки кураторства, коли поняття «куратор» вкорінюється саме у мистецькій площині, а згодом і практиках сучасного мистецтва, що передбачає ця професія і чи можливо навчити кураторству. У перекладі з латини cura означає турботу чи зцілення, і в історії мистецтва кураторами від початку називались хранителі музейних колекцій. Під час лекції ми побачимо, як трансформувалася професія куратора — від хранителя до автора виставок, від музейного до незалежного перформативного куратора.
Лекторка:
Тетяна Кочубінська - закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури зі ступенем магістра з історії мистецтва (відділення арт-менеджмент). Почала свою професійну кар’єру в Київському музеї російського мистецтва (нині — Національний музей «Київська картинна галерея»), де працювала дослідницею й кураторкою з 2006 по 2011 рік. 2012–2014 рр. брала участь у навчальній програмі «Кураторська платформа», організованої PinchukArtCentre (Київ), в якому працювала з 2014 по 2019 рр. З 2019 року — незалежна кураторка; співпрацює з онлайн-виданням про мистецтво Your Art.
Час проведення: 14:00 (1,5 години)
Перерва 30 хв.
«Ритуал: особистий та публічний»
Зустріч з художницями Юлією Бєляєвою та Марією Куліковською.
На зустрічі з художницями Юлією Бєляєвою та Марією Куліковською, учасницями виставки, ми поспілкуємось про їхню художню практику та обговоримо, як у неї вплітаються ритуал та рутина. Ми розглянемо питання, як поява нових бюрократичних ритуалів в сучасному світі впливає на втрату суб‘єктності та як мисткині відображають ці процеси у своїх роботах.
Час проведення: 16:00 (1 година)
Перерва 15 хв.
Марія Куликовська - мультимедійна художниця, архітекторка, дослідниця та лекторка в еміграції. Вона народилася (1988 р.) і виросла в старовинному місті Керчі на краю півострова Крим (Україна), куди не може повернутися після анексії півострова Росією.
Юлія Бєляєва працювала з широким колом засобів масової інформації, зокрема віртуальною реальністю, цифровим мистецтвом та неоном. Її художній твір має на меті відрефлексувати важливі теми в документальній чи інтимній формі через різні типи медій.
Колективна гра «Чепуха» від кураторок виставки
Кураторки пропонують відвідувачам(-кам) «Відкритого дня» долучитись до колективної гри та разом проаналізувати, що для нас сьогодні є ритуал і рутина.
Час проведення: 17:30 (1 година)
Детальніше про кожну тему ви зможете дізнатися на сторінці галереї. Слідкуйте за оновленнями.
***
Всі активності - це частина публічної програми резиденції, яка підсумовує тритижневу роботу кураторок над виставкою «Чи дорівнює ритуал рутині?» Експозицію можна буде побачити в галереї протягом вересня.
Події пройдуть в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт та за підтримки Українського культурного фонду.
***
Попередньо ми плануємо провести всі публічні події в офлайні, втім ситуація з COVID19 змінюється дуже швидко, тому формат активності буде відомий ближче до 2 вересня і залежатиме від рекомендацій МОЗ.
Ми піклуємось про вашу безпеку, безпеку учасників резиденції й членів команди, тому дотримуватимемось всіх карантинних заходів. Не забувайте про маски, антисептики й тримайте дистанцію.
Якщо ж ситуація погіршиться, і ми змушені будемо перенести публічну програму в онлайн, ви все одно зможете доєднатися. Ми запланували 3D-тур виставкою, стріми лекцій та екскурсій, а також фінальне відео у форматі backstage.