Чи дорівнює ритуал рутині?: відкритий день
05/09/2020

Чи дорівнює ритуал рутині?: відкритий день

5 вересня з 14:00 до 18:30 в галереї Артсвіт відбудеться цикл освітніх подій в рамках резиденції кураторського напряму  "Чи дорівнює ритуал рутині?: відкритий день”.

На вас чекатимуть лекції, дискусії та artist talk від професійних кураторок й художників з Одеси, Києва, Харкова, Львова та інших міст України. 

 

Протягом дня в галереї Артсвіт відбудуться 3 події:

14:00 Лекція Тетяни Кочубінської «Професія куратор: про мистецтво з турботою»

16:00 Artist talk «Ритуал: особистий та публічний» Марії Куліковської та Юлії Бєляєвої, модерує Маша Целоєва 

17:30 Колективна гра «Чепуха» від кураторок виставки

 

Для того, щоб потрапити на подію, потрібно зареєструватися за посиланням https://bit.ly/32KFolD. Кількість місць обмежена.Програма:

 

«Професія куратор: про мистецтво з турботою»

Лекція Тетяни Кочубінської. 

Під час лекції ми поговоримо про витоки кураторства, коли поняття «куратор» вкорінюється саме у мистецькій площині, а згодом і практиках сучасного мистецтва, що передбачає ця професія і чи можливо навчити кураторству. У перекладі з латини cura означає турботу чи зцілення, і в історії мистецтва кураторами від початку називались хранителі музейних колекцій. Під час лекції ми побачимо, як трансформувалася професія куратора — від хранителя до автора виставок, від музейного до незалежного перформативного куратора.

Лекторка:

Тетяна Кочубінська - закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури зі ступенем магістра з історії мистецтва (відділення арт-менеджмент). Почала свою професійну кар’єру в Київському музеї російського мистецтва (нині — Національний музей «Київська картинна галерея»), де працювала дослідницею й кураторкою з 2006 по 2011 рік. 2012–2014 рр. брала участь у навчальній програмі «Кураторська платформа», організованої PinchukArtCentre (Київ), в якому працювала з 2014 по 2019 рр. З 2019 року — незалежна кураторка; співпрацює з онлайн-виданням про мистецтво Your Art.

Час проведення: 14:00 (1,5 години)

Перерва 30 хв.

 

«Ритуал: особистий та публічний»

Зустріч з художницями Юлією Бєляєвою та Марією Куліковською.

На зустрічі з художницями Юлією Бєляєвою та Марією Куліковською, учасницями виставки, ми поспілкуємось про їхню художню практику та обговоримо, як у неї вплітаються ритуал та рутина. Ми розглянемо питання, як поява нових бюрократичних ритуалів в сучасному світі впливає на втрату суб‘єктності та як мисткині відображають ці процеси у своїх роботах.

Час проведення: 16:00 (1 година)

Перерва 15 хв.

Марія Куликовська - мультимедійна художниця, архітекторка, дослідниця та лекторка в еміграції. Вона народилася (1988 р.) і виросла в старовинному місті Керчі на краю півострова Крим (Україна), куди не може повернутися після анексії півострова Росією.

Юлія Бєляєва працювала з широким колом засобів масової інформації, зокрема віртуальною реальністю, цифровим мистецтвом та неоном. Її художній твір має на меті відрефлексувати важливі теми в документальній чи інтимній формі через різні типи медій.

 

Колективна гра «Чепуха» від кураторок виставки

Кураторки пропонують відвідувачам(-кам) «Відкритого дня» долучитись до колективної гри та разом проаналізувати, що для нас сьогодні є ритуал і рутина. 

Час проведення: 17:30 (1 година)

Детальніше про кожну тему ви зможете дізнатися на сторінці галереї. Слідкуйте за оновленнями. 

***

Всі активності - це частина публічної програми резиденції, яка підсумовує тритижневу роботу кураторок над виставкою «Чи дорівнює ритуал рутині?» Експозицію можна буде побачити в галереї протягом вересня. 

Події пройдуть в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт та за підтримки Українського культурного фонду.

***

Попередньо ми плануємо провести всі публічні події в офлайні, втім ситуація з COVID19 змінюється дуже швидко, тому формат  активності буде відомий ближче до 2 вересня і залежатиме від рекомендацій МОЗ.

Ми піклуємось про вашу безпеку, безпеку учасників резиденції й членів команди, тому дотримуватимемось всіх карантинних заходів. Не забувайте про маски, антисептики й тримайте дистанцію.

Якщо ж ситуація погіршиться, і ми змушені будемо перенести публічну програму в онлайн, ви все одно зможете доєднатися. Ми запланували 3D-тур виставкою, стріми лекцій та екскурсій, а також фінальне відео у форматі backstage.

 

Інші новини

10 березня 2021
Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...