Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво: останнє заняття курсу
19/12/2020

Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво: останнє заняття курсу

Фінальне заняття курсу “Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво” відбулось минулої суботи, 19 грудня. Діти розглядали роль жінки в історії мистецтва. Викладачки Альона Самофалова та Алевтина Ковтун допомагали  малечі розкрити проблеми та особливості сприйняття жінки в минулому та зміну її ролі в сучасному мистецтві. Діти дізнались як про меценаток та муз доби Відродження, так і про відомих мисткинь кожної епохи, зокрема, XX та початку XXI сторіч. 

Дізнавшись більше про відомих мисткинь України та світу, учасники та учасниці перейшли до практичної частини - малювання. Малюючи, не лише практикували творчі навички, а й обговорювали отриману інформацію, задаючи питання викладачкам та слухаючи одне одного.

Нагадуємо, в межах Програми “Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво” ми підготували курс занять про сучасне мистецтво та його соціальний аспект. Разом з викладачками курсу маленькі митці та мисткині вивчали види цифрового мистецтва, працювали з темами інклюзивності та партисипативності, розглядали зв’язок між мистецтвом та екологією, окреслювали особливості ролі жінки в мистецтві та багато іншого.

Освітній курс було реалізовано за підтримки міської програми Культурна столиця.

Фото: Олександр Матюшкін.

 

Інші новини

10 березня 2021
Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...