Артсвіт змінює локацію
14/05/2020

Артсвіт змінює локацію

Наприкінці 2018 року директорка галереї Артсвіт Ірина Полікарчук взяла участь у багатосторонній зустрічі, на якій обговорювалась необхідність відкриття в Дніпрі культурного центру міжнародного рівня. 

Ініціатором створення такого центру стала команда ГО “Культура Медіальна”. За круглим столом вони зібрали представників культурного сектору міста, бізнесу та європейських інституцій, що діють на території України. Так галерея Артсвіт стала партнером та долучилась до розробки концепції Центру сучасної культури в Дніпрі – Dnipro Center For Contemporary Culture.

Вже майже два роки ми спільно працюємо над стратегією функціонування DCCC, напрямками його роботи, залученням партнерських ініціатив, налагодженням комунікації із художниками, архітекторами, культурними менеджерами, кураторами, дослідниками - усіма тими, хто якісно наповнюватиме програму нової інституції. 

Сьогодні ми готові відкрито повідомити - восени 2020 року галерея Артсвіт змінить локацію та переїде в стіни Центру сучасної культури в Дніпрі за адресою Крутогірний спуск, 21а.

Це рішення є зваженим і відповідальним.

На новому місці галерея Артсвіт продовжить функціонувати як незалежна інституція. Наша публічна програма надалі складатиметься із регулярних виставок, освітніх програм з мистецтва для дорослих та дітей, програм резиденцій, ми продовжимо поповнювати та актуалізувати власну колекцію українського мистецтва, сприятимемо розвитку сучасної культури та різних медіа.

Також ми розуміємо, що сусідство із вже заявленими резидентами DCCC — “Культура Медіальна”, Ксі Простір, Альянс Франсез — та іншими соціокультурними ініціативами, які працюватимуть в ньому, сприятиме розширенню наших можливостей в репрезентації сучасного мистецтва, принесе нові партнерства та колаборації, підсилить вплив і збільшить внесок у розвиток творчого середовища, культури і мистецтва Дніпра, розширить його потенціал та професійний інтерес серед культурних діячів інших міст та країн. 

Наразі будівля майбутнього Центру сучасної культури в Дніпрі перебуває на стадії активного ремонту. Тож затамовуємо подих і чекаємо з нетерпінням на його завершення.

Тим часом ми продовжуємо роботу на Січових Стрільців, 4а та готуємо нову виставку, яку незабаром можна буде побачити. 

 

Інші новини

31 травня 2023
Штучний інтелект: за і проти — такою темою ми завершуємо проєкт "Розмови в галереї"

Тема попередньої розмови в галереї довела свою актуальність і важливість обговорення — тоді ми розглянули як саме штучний інтелект (ШІ) реалізується у візуальному мистецтві. Висновком дискусії стало усвідомлення цієї технології як партнера, корисного інструмента в творчості. Проте ШІ використовують в різних сферах і просто зараз він накладає певний відбиток на всю нашу культуру, змушуючи переосмислити низку питань, відповіді на які ніби вже були знайдені.

Саме тому цієї суботи, на завершальній зустрічі проєкту “Розмови в галереї”, ми пропонуємо подискутувати на тему впливу штучного інтелекту на наше життя загалом.

...
24 травня 2023
Наступної суботи обговорюємо явище штучного інтелекту в світі мистецтва — нова Розмова в галереї в межах інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"!

Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.

...