Галерея Артсвіт запрошує до участі в резиденції
07/08/2019

Галерея Артсвіт запрошує до участі в резиденції

18 серпня розпочнеться перша з трьох резиденцій в Артсвіт. Цей проект є першим масштабним циклом резиденцій галереї. Він націлений не лише на розвиток інституції та залучення митців та мисткинь для подальшої роботи, а й створений для дослідження та подальшої трансформації культурного середовища Дніпра. Директорка Ірина Полікарчук та менеджерка Ірина Харламова поділились подробицями щодо проведення резиденцій та розповіли про умови участі.

“Основним фокусом нашої роботи, роботи галереї Артсвіт є місто Дніпро, його середовище, його спадщина, його актуальні події, що відбуваються сьогодні, і тому художники, яких ми запрошуємо взяти участь у резиденції з трьох напрямків: дослідницький, перформативний та візуальний, - можуть попрацювати із контекстом міста і Дніпропетровського регіону, - говорить Ірина Полікарчук, - програма резиденцій складається з трьох напрямків: дослідницьких практик, перформансу та візуального мистецтва. У кожного - власний куратор.”

Дослідженнями учасники будуть займатись разом з Алісою Олєвою - художницею, яка працює у сфері аудіо-візуальних та психо-географічних прогулянок. Вона живе та працює в Лондоні, а в 2015 році сама була резиденткою галереї Артсвіт та створила проект “Карта білих плям Дніпропетровська”. Художниця пропонує попрацювати в міському просторі, досліджуючи його партитури та географію.

Курувати перформативну частину буде Вальдемар Татарчук - польський перформер та директор галереї Лабіринт у Любліні. В 2017 році він вже проводив на базі галереї майстер-клас з цього виду мистецтва, а сім учасників використали отримані навички для участі в фестивалі Performance Platform Lublin 2017. Цього року Вальдемар Татарчук пропонує попрацювати над новими перформансами в Дніпрі, використовуючи контекст міста. “Вальдемар Татарчук посприяв зародженню перформативного руху в Дніпрі, який сьогодні ще перебуває на стадії свого формування, але він дав тоді достатньо потужний поштовх для розвитку молодих авторів”, - стверджує директорка галереї.

Візуальним напрямком резиденції будуть займатись Єгор Анцигін та Люся Іванова. Художники родом з Дніпра, зараз живуть та працюють в Києві. Індивідуально та в парі працюють з такими медіумами як живопис, скульптура, фото, інсталяція, партисипативні практики та ленд-арт. “Молоді художники, які планують потрапити в групу візуального мистецтва, будуть мати досить широкий спектр напрямків роботи, з якими можна працювати”, - говорить Ірина Полікарчук.

Програма резиденцій Артсвіт розрахована не лише на митців чи мисткинь - до неї можна долучитись всім, хто займається урбаністикою, перформансом, архітектурою, цікавиться соціо-культурними особливостями Дніпра або займається розвитком сучасної культури.

“Щоб подати заявку на участь в резиденції, треба заповнити анкету. На третій сторінці гугл-форми потрібно буде додати своє CV та портфоліо робіт і, якщо ви хочете податись на візуальний напрямок, було б непогано додати нарис роботи, яку б ви хотіли реалізувати в рамках цієї резиденції”, - пояснює менеджерка Програми резиденцій Артсвіт Ірина Харламова.

Для участі в резиденціях будуть обрані 22 учасника та учасниці: 11 дніпрян та 11 з інших міст. Вони будуть забезпечені супроводом куратора або кураторки, місцем для роботи і невеликими видатками на матеріали. Резидентам чи резиденткам з інших міст покриваються витрати на проїзд - до 800 грн. в обидві сторони, а також проживання. За результатами резиденцій буде створена групова виставка в галереї Артсвіт, частину робіт можна розмістити в міському просторі.

Для участі потрібно заповнити анкету https://forms.gle/vP3z8ee8V8ccVtoW6. Останній термін подачі заявки 11 серпня. Відбором учасників будуть займатись куратори напрямків з консультаціями команди Артсвіт.

Резиденція реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Інші новини

31 травня 2023
Штучний інтелект: за і проти — такою темою ми завершуємо проєкт "Розмови в галереї"

Тема попередньої розмови в галереї довела свою актуальність і важливість обговорення — тоді ми розглянули як саме штучний інтелект (ШІ) реалізується у візуальному мистецтві. Висновком дискусії стало усвідомлення цієї технології як партнера, корисного інструмента в творчості. Проте ШІ використовують в різних сферах і просто зараз він накладає певний відбиток на всю нашу культуру, змушуючи переосмислити низку питань, відповіді на які ніби вже були знайдені.

Саме тому цієї суботи, на завершальній зустрічі проєкту “Розмови в галереї”, ми пропонуємо подискутувати на тему впливу штучного інтелекту на наше життя загалом.

...
24 травня 2023
Наступної суботи обговорюємо явище штучного інтелекту в світі мистецтва — нова Розмова в галереї в межах інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"!

Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.

...