3D-тур виставкою Сергія Петлюка «Уламки»
21/12/2021

3D-тур виставкою Сергія Петлюка «Уламки»

Представляємо 3D-тур виставкою Сергія Петлюка «Уламки», створеною в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт. 

Вода

Місто на воді має невід’ємну і незаперечну можливість до медитації, спостерігаючи, як в повільній течії ще повільніше змінюються його обриси. Велика вода таїть в собі щось магічне, від цієї магії важко відвести погляд і ще важче це вербалізувати. Місто на воді може дозволити собі відбиття, розмитий силует, відблиски, дзеркальне відображення та цілісність пейзажу. Це все одного разу проектується на сітківку і залишається в пам’яті назавжди. 

Метал

Місто, створене з і завдяки металу. Метал, що присутній всюди і що визначає й структуру, і фактуру, і темперамент (ідентичність?). Метал маскулінний, як і маскулінна індустріальна історія міста. Метал, що був домінантою, володарем становища й середовища і який важко та болісно здає свої позиції.

Камінь

Камінь, як і вода, був ще до появи міста. Місто його захопило, затопило, приручило, освоїло, десакралізувало і використало для свого життя та розвитку. При зміні парадигми, змінюється і структура, маса і густина каменю – при кожній зміні, залишаються деструктовані уламки, що вже не потрібні в майбутньому і не можуть знайти собі місця в минулому. Ці уламки як рани – довго загоюються і залишаються шрамами на тілі міста. Місто цих шрамів встидиться та намагається приховати, що дає їм ще більшої вразливості.

Робітник(и)

Людина, її життя і праця творила й творить урбаністичний ландшафт, змішуючи в різних пропорціях попередньо згадані елементи. Культ важкої праці – теж донедавна здебільшого маскулінний феномен, втратив свою сакральну міць, став непотрібний, зайвий та анахронічний. Його місто намагається знищити чи заховати, забути чи ігнорувати, не надто переосмислюючи. На місці цих патріархальних уламків проростають паростки нової (цифрової?) плоті.

Уламки

Проєкт створений в межах 3-тижневої резиденції в галереї Артсвіт.

Вивчити місто за такий короткий проміжок часу майже неможливо. Відчути теж, хіба що фрагментарно. Це місто відкривається не одразу. Поділене і роздроблене часом, простором, ландшафтом та історією, воно відкриває себе приїжджим тільки дозованими сегментами. Щоб скласти ці частини в одне ціле, потрібно позбутися уявлень і стереотипів, очистити розум і прийняти його безапеляційно. Тоді ж воно і оживає, відкривається, розкривається та частково впускає до себе. 

Сергій Петлюк - медіа-художник. Живе та працює в у Львові. Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа. Навчався у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), та у Львівській Національній Академії Мистецтв (відділення монументально-декоративного живопису, 2000-2005).

Програму резиденцій галереї Артсвіт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Віртуальний тур створено командою 360deg.pro

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...