Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала

09 вересня 2021 - 23 жовтня 2021

9 вересня 2021 року о 19:00 в рамках резиденції «Кураторські практики» у галереї Артсвіт відкрилася виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яка проходила у виставковому просторі галереї Артсвіт і Центру сучасної культури у Дніпрі, а також серії малих перформативних жестів у публічному просторі міста.

Назва проєкту відсилає до цитати з роману «Без ґрунту» Віктора Домонтовича, де герой повертається до рідного, але водночас зовсім незнайомого міста Дніпра.

Фокусуючись на питанні «Кому належить місто?», проєкт бере до уваги дослідження публічного простору міста Дніпра. Як зауважують дослідники, письменники, художники і жителі міста, Дніпро — це місто, що раз у раз переписується і починається заново. Це знаходить відображення у низці великих незавершених проєктів і постійному будівництві сьогодні. Ці незавершені, чи завершені, однак не вписані у повсякденне життя міста проєкти, можна умовно позначити як «сірі зони» чи «мерехтливі об’єкти», з якими містяни ще не встановили стосунки. Ці місця часто сприймаються як руїни. Відчужені та не включені до повсякденних практик проживання, вони не ідентифікуються як суспільні простори: готель «Парус», ресторан «Маяк», Театр на воді у парку Глоби, Південний вокзал, Річпорт й інші «спірні» території.

Виставка задумана як своєрідне перезавантаження стосунків між містом та його жителями через практики турботи. Кураторки пропонують містянам долучитись до серії подій, воркшопів і перформансів, котрі через «малі жести» (тобто доступні кожному і кожній практики з використанням інструментарію мистецтва) дадуть можливість подолати чи хоча б порушити автоматизм сприйняття міста та перезібрати стосунки не тільки з конкретними об'єктами, а й з містом в цілому.

Виставка розгортається навколо трьох основних тематичних розділів «Налаштування. Процеси. Інструменти», «Фантазійне будівництво» та «Інфраструктура турботи», кожен з яких тим чи іншим чином порушує питання, як працювати з міським ландшафтом, чим є місто, як працювати з гіперпроєктністю Дніпра, як встановити зв’язок із містом, пропонуючи разом з мешканцями напрацювати інструменти взаємодії з означеними суспільними просторам.

На виставці будуть представлені роботи художників та художниць:
Уляни Биченкової та Анни Щербини
Даніїла Галкіна
Катерини Єрмолаєвої та Ларіона Лозового
Анни Звягінцевої
Добрині Іванова
Віри Ковалевської
Софії Козлової
Юрія Кручака та Юлії Костерєвої
Саші Курмаза
Аліси Олєвої та Деббі Кент
Альони Соломадіної
Студії 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
fantastic little splash

В рамках дії виставки запланована масштабна публічна програма як у стінах галереї, так і поза її межами.

Окрема програма «Про дар» була представлена 9 жовтня у Музеї історії міста Кам'янське. Зокрема, там відбувся показ фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928), зйомки якого проходили у Кам'янському, а також показ відео «Охорона праці» Даніїла Ревковского та Андрія Рачинського, екскурсія музеєм та обговорення.

 

Проєкт є результатом спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. Над розробкою та втіленням виставкового проекту працювали 4 кураторки: Дарина Скринник-Миська, Антоніна Стєбур, Ксенія Ульянова, Анна Філіппова. Кураторка напрямку: Тетяна Кочубінська.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Виставка та публічна програма втілюється в партнерстві з Центром сучасної культури у Дніпрі.