“Все хорошо”. Антон Ткаченко

22 травня 2020 - 26 червня 2020

«Все хорошо» - це про почуття. Почуття радості і смутку одночасно, про егоїзм і самовідданість, про любов та її нестерпність. Усе це про мистецтво України та моє місце в ньому. Про ті підношення та жертви, які я роблю заради нього з благоговінням і ненавистю.

 

Це суперечливе почуття, яке можна назвати «все добре» за аналогією з фразою, яку кожен з нас кидає у відповідь на найчастіші питання: «Як ти? Як справи?». І ми відповідаємо, не бажаючи розповідати правду, - чи від того, що ми втомилися, або ж від того, що не хочемо напружувати слухачів складними подробицями світу мистецтва, або боячись почути самих себе і продовжуючи тішитися у себе в голові важливістю проектів для себе і світу українського мистецтва. А що той самий світ? Як він себе почуває? А, та все добре.

 

- Привіт! Над чим зараз працюєш?

- Я фарбую плани з різних проектів, над якими працював.

- Навіщо?

- Якщо чесно, не знаю, щось підсвідоме. Може, хочеться перетворити підготовку проекту в мистецтво.

- А ти виставлявся в цих проектах?

- Ні.

- Мені ось завжди цікаво було як це виглядає - ти художник і монтуєш інших?

- Та так і відбувається.

- Дратує?

- 50 на 50. Іноді хороші приємні художники, і галерея не сприймає тебе як різноробочого. А буває просто нестерпно! Художники постійно змінюють плани, інституція все забороняє. І тоді починаєш думати про те, як би ти працював зі своїм проектом.

- Але ти ж робиш свої?

- Та роблю! Куди ж без цього.

- А ще куди ти діваєш свої роботи з проектів, які вже пройшли?

- В основній масі зберігаю.

- Де?

- Вдома.

- А продати?

- (сміється)

- Гаразд, я зрозумів.

- Я часто уявляю під час монтажів, як би виглядали мої старі проекти на цих виставках.

- І як?

- Добре.

- Все? 

- Так, все добре.

 

Антон Ткаченко народився у 1994 році в Харкові. Вчився у Харківському національному університеті будівництва та архітектури та Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди. Працює з темою пам’яті, у тому числі – міста; велику увагу у своїх проектах приділяє архітектурі взагалі та організації простору зокрема. Співзасновник та учасник кураторської групи «VIDSOTOK», яка працює з молодими художниками, що займаються сучасним мистецтвом. Співзасновник та куратор artist-run простору  «Гараж 127». Працював художником, куратором, менеджером, координатором, мистецтвознавцем, галеристом, архітектором, архітектором експозицій, дизайнером, будівельником, вантажником, електриком, сантехніком, прибиральником та галерейним хлопцем в Харкові, Києві, Одесі, Дніпрі, Сумах, Львові, Польщі, Австрії, Германії, Португалії, Чехії, Словаччині, Болгарії. Живе в Харкові.