Виставка учасників/-ць Програми резиденцій галереї Артсвіт

31 жовтня 2019 - 07 грудня 2019

Запрошуємо 31 жовтня о 19:00 на відкриття виставки учасників та учасниць Програми резиденцій галереї Артсвіт, що відбулась в Дніпрі з серпня по жовтень 2019 року за підтримки Українського Культурного Фонду. Залучивши кураторів та кураторок з міжнародним досвідом, художників та художниць з Дніпра та інших міст України, ми прагнули подивитись на локальний контекст під різними кутами, проаналізувати вплив минулого та можливості для розвитку. В основі програми резиденцій - три напрямки: дослідницькі практики, перформанс та візуальне мистецтво. 

Кураторкою дослідницьких практик стала художниця Аліса Олєва, мешканка Великобританії, що народилась в Москві. Вона працює в жанрі психогеографічних і аудіопрогулянок, використовуючи в роботі методи партисипативного мистецтва, перформансу, практики самостійної або спільної прогулянки. Мисткиня допомагала резидентам/-кам не лише випробовувати загальновідомі методи дослідження, а й спробувати незвичні, наприклад, паркур. 

Перформативну частину курував Вальдемар Татарчук - перформер, куратор та директор галереї сучасного мистецтва в Любліні “Лабіринт”. Разом з резидентками він працював над індивідуальними та колективними перформансами в контексті міста, через спільне обговорення спрямовував та допомагав втілювати роботи.

Кураторська група напрямку візуальне мистецтво - Люся Іванова та Єгор Анцигін - запропонували резидентам попрацювати з контекстом міста, віднайшовши образ або тему, котра стала би поштовхом для створення нового проекту. В ході резиденції учасники знайомились з простором міста - від центральних площ до індустріальних хащів, відвідували музеї та завод Інтерпайп, пробували відшукати Дніпровську живописну школу та обмінювались досвідом. 

Заключна виставка є спільною для учасників всіх трьох резиденцій та триватиме до 7 грудня. 

В резиденції взяли участь: напрямок дослідницькі практики - Аксиня Куріна (Київ), Вікторія Тимонова (Дніпро), Катерина Мамчур (Дніпро), Лео Троценко (Дніпро/Київ), Наталія Ревко (Одеса), Святослав Коверзнєв (Київ/Познань), Сергій Острянин (Дніпро); Перформанс - Альона Загребельна (Дніпро), Ольга Бичеховська (Дніпро), Валентина Петрова (Київ), Тетяна Корнєєва (Київ), Марина Габа (Дніпро), Соня Авдєєва (Харків), Тереза Яковина (Київ/Берлін); Візуальне мистецтво - Анастасія Свіриденко (Київ/Сімферополь), Антон Карюк (Дніпро/Вільнюс), Даніїл Галкін (Дніпро), Даніїл Неміровський (Київ), Євгеній Коршунов (Київ), Олена Двухглавова (Харків), Світлана Шарамок (Дніпро).