Уламки. Сергій Петлюк

30 жовтня 2021 - 17 листопада 2021

Виставка Сергія Петлюка «Уламки» створена в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт. 

Вода

Місто на воді має невід’ємну і незаперечну можливість до медитації, спостерігаючи, як в повільній течії ще повільніше змінюються його обриси. Велика вода таїть в собі щось магічне, від цієї магії важко відвести погляд і ще важче це вербалізувати. Місто на воді може дозволити собі відбиття, розмитий силует, відблиски, дзеркальне відображення та цілісність пейзажу. Це все одного разу проектується на сітківку і залишається в пам’яті назавжди. 

Метал

Місто, створене з і завдяки металу. Метал, що присутній всюди і що визначає й структуру, і фактуру, і темперамент (ідентичність?). Метал маскулінний, як і маскулінна індустріальна історія міста. Метал, що був домінантою, володарем становища й середовища і який важко та болісно здає свої позиції.

Камінь

Камінь, як і вода, був ще до появи міста. Місто його захопило, затопило, приручило, освоїло, десакралізувало і використало для свого життя та розвитку. При зміні парадигми, змінюється і структура, маса і густина каменю – при кожній зміні, залишаються деструктовані уламки, що вже не потрібні в майбутньому і не можуть знайти собі місця в минулому. Ці уламки як рани – довго загоюються і залишаються шрамами на тілі міста. Місто цих шрамів встидиться та намагається приховати, що дає їм ще більшої вразливості.

Робітник(и)

Людина, її життя і праця творила й творить урбаністичний ландшафт, змішуючи в різних пропорціях попередньо згадані елементи. Культ важкої праці – теж донедавна здебільшого маскулінний феномен, втратив свою сакральну міць, став непотрібний, зайвий та анахронічний. Його місто намагається знищити чи заховати, забути чи ігнорувати, не надто переосмислюючи. На місці цих патріархальних уламків проростають паростки нової (цифрової?) плоті.

Уламки

Проєкт створений в межах 3-тижневої резиденції в галереї Артсвіт.

Вивчити місто за такий короткий проміжок часу майже неможливо. Відчути теж, хіба що фрагментарно. Це місто відкривається не одразу. Поділене і роздроблене часом, простором, ландшафтом та історією, воно відкриває себе приїжджим тільки дозованими сегментами. Щоб скласти ці частини в одне ціле, потрібно позбутися уявлень і стереотипів, очистити розум і прийняти його безапеляційно. Тоді ж воно і оживає, відкривається, розкривається та частково впускає до себе. 

Сергій Петлюк - медіа-художник. Живе та працює в у Львові. Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа. Навчався у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), та у Львівській Національній Академії Мистецтв (відділення монументально-декоративного живопису, 2000-2005).

Виставка «Уламки» є результатом індивідуальної резиденції художника в галереї Артсвіт. Експозиція буде діяти до  17 листопада.

Зверніть увагу! Згідно рекомендацій ВООЗ та правилами «червоної» зони, відвідування публічних заходів та виставкового простору Артсвіт можливе лише за умови наявності у гостей маски, а також сертифікату про вакцинацію / негативного ПЛР тесту / сертифікату про антитіла (якщо ви нещодавно перехворіли). 

Індивідуальна резиденція Сергія Петлюка - частина Програми резиденцій галереї Артсвіт, яка реалізується за підтримки Українського культурного фонду