Перенапруга. Євген Петров

07 червня 2014 - 26 липня 2014

Про автора

Євген Петров народився 18 червня 1972 року, в Херсоні, Україна. З 1989 по 1994 рік навчався в Одеському худож - ньому училищі ім. Грекова, у 1994 - 1996 в Міжнародній академії творчості. Євген постійно бере участь у міжнарод - них виставках, а з 1999 створив значну кількість особистих проектів. Його роботи знаходяться в більш ніж 30 колекціях в Латвії, Литві, Україні, Росії, Туреччині,Франції, США, Німеччини тощо. З 2007 Євген Петров є резидентом галереї сучасного мистецтва "Цех".

Майже в кожному своєму проекті художник Петров окреслює певні межі граничних ситуацій, за котрі він виводить своїх героїв. Джерелом цих сюжетів, за словами митця, є його власне вчування. Петров починає працювати, коли йому уривається терпець, зображуючи те, що його збурює, не влаштовує, і з чим він не згоден. Зовнішній негативний подразник для нього — один з ключових рушіїв творчості.

Кураторами виставки виступили Олександр Щелущенко, директор київської галереї «ЦЕХ», та Маша Шалуєва, керівник проекту «АРТСВІТ», завдячуючи яким проект «Перенапруга» постав в найбільш репрезентативній формі. Адже зміст виставки не обмежується лише ідеологічною складовою; форми, в яких проявляється остання, є не менш важливими. Експонати виставки були зібрані з найрізноманітніших проектів. Поціновувачі сучасного мистецтва мають змогу отримати насолоду та оцінити все різноманіття форм та технік, з якими працює художник — від живопису і графіки до скульптур, валяння та килимарства.

Окремо варто наголосити на налагодженні «містків» на внутрішньому арт-ринку. Адже це перша виставка Петрова, яка відбудеться поза Києвом. Останні сім років митець виставлявся винятково в галереї «ЦЕХ» та закордоном.  Важливим індикатором розвитку культурного середовища є те, що такі досвідчені та незалежні галереї, як «ЦЕХ», якій зовсім скоро виповниться 10 років, об'єднуються задля реалізації спільних проектах з новими арт-площадками країни.

Геллер Саша 

Відео