Penetration. Микита Шаленний

19 жовтня 2017 - 02 грудня 2017

Про автора

Родился 18 апреля 1982 года в Днепропетровске.

Закончил Приднепровскую государственную академию строительства и архитектуры.

После окончания работал преподавателем архитектурной практики; работал архитектором.

Победитель в категории Приз Зрительских Симпатий, PinchukArtPrize 2011.

Работает в жанрах живописи, видео, фото, инсталляции.

Живет и работает в Днепропетровске.

Фотопроект PENETRATION Микити Шаленного — це спроба художника проникнути до найбільш прихованих місць людських взаємин і дослідити стереотипи та архетипи, що продовжують там існувати. На рівні колективного несвідомого суспільство продовжує замовчувати та ховати під одягом все, що стосується домінування, взаємних утисків та пресингу у стосунках, намагаючись  ігнорувати їх.

Роботи з проекту — ілюстрація стереотипів суспільства про гендер крізь суб'єктивний погляд, сформований з перспективи автора на його власному досвіді; історія за участі не просто одного хлопця в оточенні чотирьох жінок, а радше зображення взаємодії фемінного та маскулінного; абстрактний сюжет, націлений на охоплення всіх можливих ситуацій. Проникнення героїв є двостороннім, наголошується обопільність інтенцій домінування та прихованої розгубленості перед опонентом, обидві сторони здатні на один і той же спектр емоцій та переживань, що ще раз закликає нас розглядати людину в першу чергу як особистість без прив'язки до гендера.

Зображені у роботах сюжети відбуваються в реальному, не ідеальному світі. Намір художника — лише констатувати існуючі проблеми та передати рівень їх різномаїття, запрошуючи глядача до подальших розмірковувань над темою, проекції побаченого на власний інтимний досвід: чи справді має бути саме так, чи є така картина відносин нормальною? Задачею проекту є постановка цих запитань, заклик до перегляду існуючих у кожного з нас стереотипів, їх критичний аналіз та осмислення нової норми їм на зміну.