Пара зайвих кроків у той бік. Олександра Кадзевич

22 серпня 2019 - 12 жовтня 2019

... Акваріум - не копія ставка. Він - його модель, причому модель спрощена. Але, незважаючи на це, акваріум дозволяє вивчати багато законів життя природної водойми. І, звичайно, не тільки ставка. Можна в акваріумі зустріти і жителя озер і річок - окуня, і струнких гольянів, швидкі зграйки яких - обов'язкова приналежність багатьох струмків ... Та й не тільки їх - на вікнах наших квартир нерідкі і далекосхідні ротани, і барвисті жителі спекотної Індії - лабірінтові, і строкаті африканські фундулуси, і яскраві рибки американських річок. Інакше кажучи, спостерігаючи за мешканцями акваріума, можна познайомитися з життям водойм найрізноманітніших країн.

Ф. М. Полканов, «Підводний світ в кімнаті», 1981

У своїй художній практиці Олександра Кадзевич реєструє невеликі помилки реальності, ледь помітні похибки логіки, коливання та інші «нестабільності», які роблять світ видимим і відчутним. У той же час вона досліджує область історичної пам'яті, її трансформацію і межі сприйняття. У розумінні мисткині, минуле набуває характеру романтичного міфу, що проглядається в глобальній інформаційній мережі.

Колажування для художниці - це метод об'єднання фрагментарної реальності в складні мінливі ритми, свого роду захоплення особливого фрагмента, як дуже особистого - присвяченого пам'яті конкретної людини, - так і громадського - пов'язаного із соціальним полем.

Останнім часом робота мисткині фокусувалася і розвивалася навколо об'єктів і скульптур, в які вона інтегрувала мову живопису, колажу, малювання та інсталяції, використовуючи різні матеріали: газетні вирізки, картон, дерево тощо.

Олександра Кадзевич народилася в 1992 році в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова (живописне відділення), Київську Академію Медіа Мистецтв. У червні 2018 року заснувала в своїй майстерні artist run space Noch. Номінантка Премії PinchukArtCentre 2019. Живе і працює в Одесі.