Під час війни. Давід Чічкан

01 квітня 2016 - 01 червня 2016

Про яку війну йдеться? Війну націй, імперій, релігій, ідеологій, класів? Назва проекту не потребує уточнення, оскільки його автор передусім апелює до війни як даної умови соціального, політичного, культурного та економічного буття суспільства.

Під час війни – проект Давіда Чічкана, зосереджений на революційному періоді історії Дніпропетровщини та суб’єктах її творення від анархізму. Художник пропонує подивитися на події, що відбувалися на території сучасної України на початку ХХ століття, напередодні, під час і після Першої світової війни крізь призму анархізмів. Така оптика відсилає глядача до експериментів анархістів і радикальних лівих соціалістів, які бойкотували Першу світову війну, а також окремих анархістів, які брали активну участь у воєнних діях – таких як Марія Нікіфорова. Усі вони однаково стали маргіналами офіційної вітчизняної історії і, як наслідок, витіснені з колективної пам’яті сучасних українців.

Під час війни, що відбувається сьогодні, події та дискурс тих часів частково відтворюються. Автор проекту повертає в цю “реконструкцію” відсутню анархістську частку та викриває владні відносини, маніфестуючи ідею «Уся влада безвладдю!».

Давід Чічкан (1986) – український художник, активіст, член анархістської організації “Чорна веселка”, волонтер ЛКПД (Лібертарний клуб підпільної діалектики). Здебільшого працює в жанрі графіки (акварель), інсталяції, стріт-арту. Живе в Києві.

 

Виставка “Під час війни” триватиме до 1 червня.

Експозиція буде відкрита з вівторка по суботу, з 11.00 до 19.00.

 

Вхід вільний.