Одеська школа

08 листопада 2013 - 01 грудня 2013

З 8 листопада по 1 грудня DymchukArtPromotion, галерея «Артсвіт» і арт-центр «Квартира» представляють в Дніпропетровську проект «Одеська школа. Традиції і актуальність ».

Тепер, після успішного показу в Мистецькому Арсеналі (Київ) і виставковому центрі «Арт-донбас» (Донецьк), з творчістю одеських художників другої половини ХХ ст. - першого десятиліття XXI ст. зможуть познайомитися і жителі Дніпропетровська. В експозиції будуть представлені роботи одеських художників, серед яких такі яскраві і значущі для історії українського мистецтва імена, як Михайло Божий, Юрій Єгоров, Валентин Хрущ, Людмила Ястреб, Олександр Ройтбурд, Ігор Гусєв та інші.
У Дніпропетровську проект «Одеської школи» демонструватиметься на двох виставкових майданчиках і висвітлювати три важливих етапи в історії одеського мистецтва:

Галерея «Артсвіт»

Ліричний реалізм Михайла Божія, Миколи Шелюто, Альбіна Гавдзинського, Володимира Литвиненка, Ореста Слешинського, Адольфа Лози і ін. (1940-60 рр.) Міські пейзажі, натюрморти і ліричні портрети в цей історичний період стали для художників формою втечі від офіційних канонів і сюжетно -ідеологіческіх вимог соцреалізму.

Сontemporary art 1990-2000-х в його різних напрямках і формах (Олександр Ройтбурд, Василь Рябченко, Дмитро Орєшников, Олександр Шевчук, Мирослав Кульчицький, Ігор Гусєв, Володимир Кожухар, Сергій Зарва, Bondero і інші). Цей період розвитку мистецтва привів художників до міжнародного визнання і комерційного успіху.

Арт-центр «Квартира»

Нонконформізм Віктора Маринюка, Валерія Басанця, Олега Волошинова, Володимира Стрельникова та інших (1960-80 рр.) - період квартирних виставок, коли художники за свої стилістичні експерименти були викреслені з офіційною мистецькому житті і були змушені шукати творчий вихід в камерних формах, сюжетах і маленьких «побутових» експозиціях.

Дніпропетровський проект «Одеська школа» є частиною всеукраїнського проекту, який покликаний максимально широко представити одеське мистецтво і вибудувати культурні мости між різними регіонами України.

Про одеській школі: В Одесі історично склалася дивно самобутня художня традиція, яка існувала і розвивалася з періоду заснування Товариства південноросійських художників в 1890 р на чолі з Киріаком Костанді.

У радянські часи при відносній свободі від жорсткого ідеологічного контролю, в умовах якого працювали художні училища і академії Москви і Ленінграда, Одеське училище, спираючись на міцну історичну італійсько-французький традицію, давало гарну класичну освіту. Роботи художників «Одеської школи» відзначені високим технічним професіоналізмом, величезною різноманітністю художніх почерків і технологій і особливим духом творчої свободи. Кожен з представлених на виставці майстрів має власний «голос» і істотно відрізняється від інших, однак, за висловом художника Юрія Єгорова, їх об'єднує «одеське повітря».

Про світове визнання досягнень Одеської школи говорить той факт, що роботи представлених на виставці художників знаходяться в найавторитетніших світових колекціях: Київський музей російського мистецтва (Київ), Державний Російський музей (С.Петербург), Державна Третьяковська галерея (Москва), Музей сучасного мистецтва МоМА (Нью-Йорк), Колекція Нортона і Ненсі Додж Музею Ціммерлі, Радгерс, Нью-Джерсі, США, Галереї Віктора Асріева (Лондон), та ін., а також в приватних зібраннях по всьому світу.

Відео

Афіша