КОЛЕКЦІЯ. Перший крок

27 листопада 2015 - 09 лютого 2016

Про автора

Родился 18 апреля 1982 года в Днепропетровске.

Закончил Приднепровскую государственную академию строительства и архитектуры.

После окончания работал преподавателем архитектурной практики; работал архитектором.

Победитель в категории Приз Зрительских Симпатий, PinchukArtPrize 2011.

Работает в жанрах живописи, видео, фото, инсталляции.

Живет и работает в Днепропетровске.

Галерея Артсвіт представляє власну колекцію української графіки кінця 1950-х – 1980-х років. Мета проекту – розкрити поняття феномену «колекція».

Проект демонструє енциклопедичний підхід до розуміння колекції як культурного явища. Навколо цієї складної динамічної системи вибудовується весь галерейний простір. Існування колекції поза історичним чи іншим контекстом дозволяє відчути та продемонструвати більш тонкий, психо-емоційний та навіть генетичний зв’язок між сучасністю та радянським світовідчуттям. Іншим об’єктом дослідження цієї системи є феномен колекціонера та матриця його світогляду.

В проекті задіяно близько 200 робіт кінця 1950-х – 1980-х років видатних українських митців: Надії Лопухової (Київ), Василя Мироненка (Харків), Микола Родзін (Дніпропетровськ, Харків), Володимира Куткіна (Київ), Миколи Попова (Київ), Георгія Якутовича (Київ) та ін.

Головними завданнями Artsvit є формування нових підходів до експонування, демонстрації та розуміння графічних технік. Однією з форм реалізації цих ідей є представлення експозиції як імітації сховища та саме енциклопедичний підхід до систематизації знань про колекціонування і мистецтво графіки.

Розуміння колекції як абсолютно динамічного явища проявляється в тому, що експозиція буде змінюватись щодня о 15:00. Оскільки вона побудована так, що осягнути весь об’єм одразу неможливо, трансформація сховища подібно конструктору буде створювати нові форми, образи та зв’язки.

Проект «Колекція» дозволяє визначити всю складність і багатомірність процесу колекціонування та сформувати нове розуміння графічного коду, що постійно змінює свій контекст. Графіка як напрямок мистецтва є лаконічним та складним явищем одночасно. Здатність відстежувати в лініях не тільки просторово-часові площини, а й складні соціокультурні вектори є ключовою у розумінні експозиції.

В рамках проекту відбудеться лекція Костянтина Дорошенка – історика, арт-критика та ведучого авторської програми «Культ Дорошенка» на Радіо Вєсті, – присвячена українським колекціонерам та їх зібранням.

Відкриття проекту 27 листопада о 19:00. Виставка діятиме до 9 лютого 2016 року.

Вхід вільний. Детальна інформація за телефоном 095 799 35 35