Де брат твій?

14 грудня 2013 - 19 січня 2014

Про автора

Родился 18 апреля 1982 года в Днепропетровске.

Закончил Приднепровскую государственную академию строительства и архитектуры.

После окончания работал преподавателем архитектурной практики; работал архитектором.

Победитель в категории Приз Зрительских Симпатий, PinchukArtPrize 2011.

Работает в жанрах живописи, видео, фото, инсталляции.

Живет и работает в Днепропетровске.

«... і сказав бог Каїнові:" ДЕ, АВЕЛЬ, БРАТ ТВІЙ "
А ВІН СКАЗАВ: "НЕ ЗНАЮ; ХІБА СТОРОЖ Я БРАТУ МОЄМУ?"
Старий Завіт, Буття 4-11

У своєму персональному проекті художник фокусує увагу глядача на темі конфліктів, причиною яких є бажання одного, шляхом сили, відняти те, що створено і належить іншому. Це явище супроводжує людство протягом всієї історії. Саме звернення до першого конфлікту між братами Каїном і Авелем, описаного ще в Старому завіті, стало ключем до вибору назви виставки. Сьогодні автор переносить біблійний питання «Де брат твій?» В сучасний контекст.

В якості ілюстрації слідства конфліктів в історії України, з найдавніших часів до сьогоднішнього дня, використовуються роботи з колекції галереї Артсвіт відомих українських графіків, таких як Якутович Г.В., Лопухова Н.І., Куткін В.С., Хворост В.І ., в діалозі з постановочними знімками. За твердженням автора, більшість художніх образів розповідають про наслідки і рідко про причини конфліктів. Тому мета проекту - звернути увагу глядача саме на причини.

Відволікаючий мотив новорічного свята має намір інтегрований в експозицію за допомогою нової художньої форми - традиційних новорічних прикрас, з яких створено 13-метрове панно.

Спеціально для виставки створений оригінальний мікс зі старих українських пісень і сучасного треку, написаного музикантом If Exists.

"Створювати цей проект в Дніпропетровську надзвичайно цікаво. Гостроту ситуації додає той факт, що саме Дніпропетровськ - батьківщина нових варягів - рейдерів і нових князів - найбільших олігархів в моїй країні". Микита Шаленний