• Рус/Укр
  • Eng
Як розповідати історії
23/06/2017

Як розповідати історії

Вітання! Мене звати Вікторія Наріжна, і я запрошую вас приєднатися до мого воркшопу "Як розповідати історії", створеного для письменників, сценаристів, режисерів театру та кіно, розробників комп'ютерних ігор, журналістів, документалістів - словом, усіх, хто різними способами розповідає іншим людям історії :)

З кимось із вас ми вже знайомі, а з кимось ще ні, тому трохи про мене. Я працюю в галузі культури, а особливо книговидання вже близько 15 років. За цей час встигла побувати в багатьох ролях - поетки, письменниці, публіцистки, критикині, перекладачки, менеджерки культури, модераторки подій та співвласниці незалежної книгарні :) Єдина роль, якій я ніколи-ніколи не зраджувала - роль запойної читачки. В ній я щасливо перебуваю з 3 років, а літературознавча освіта зробила моє занурення в книжки ще повнішим і цікавішим. Я дуже люблю розглядати, як працюють історії.

2012 року я вирішила, що час поділитися своїми спостереженнями. Результатом стала письменницька школа "Курс молодого графомана", для якої я створила авторський навчальний курс і яка протягом півроку тривала в книгарні "Чорна ящірка". Група з 10 сміливців і сміливиць, яка витримала цей експеримент до кінця, назавжди залишиться в моєму серці :) Я пишаюся, що дехто з них зв'язав із історіями свою подальшу кар'єру.

Це був неповторний досвід. І як кожен неповторний досвід, його дуже кортить повторити :) Такою спробою буде новий воркшоп "Як розповідати історії", який я вже в кінці червня розпочну в Галереї Артсвіт.

Формат передбачається такий - 7 семінарів (із частотою раз на місяць) на 7 базових тем. Я їх бачу ось так:

1. Чи існує рецепт ідеального сюжету?
2. Про що і для чого ми пишемо: ці набридлі "тема та ідея".
3. Час, темп, точка зору: як саме ми розповідаємо історію?
4. Дивокрай: як будувати світ своєї історії?
5. Вигадані люди: як народжуються улюблені персонажі?
6. Загадки та конфлікти: змушуємо читача читати далі.
7. Альфа і Омега: як почати і закінчити історію.

Семінари незалежні, але взаємодоповнюючі. В них буде лекційна і практична частина, також ми будемо багато працювати з кіно, бо це найзручніший матеріал для аналізу механіки історій. Ви зможете відвідати всі або лише ті, теми яких для вас актуальні. Для бажаючих буде також відкрита можливість індивідуальних занять. А тих, хто відвідає всі 7 тем, чекає захопливий і несподіваний випускний :)

Семінари будуть проходити на вихідних та тривати один або два дні. Вартість буде, відповідно, також коливатися: від 250 до 650 гривень, залежно від конкретного семінару, а також від того, як багато семінарів ви вже відвідали.

Інші новини

26 червня 2018
Знеіржавлені: показ та обговорення фільму

Восени 2017 року знімальна група від Громадське ТБ Дніпро побувала в Іржавому поясі Америки. Це - регіон США, дуже схожий на наш: колись він процвітав як центр важкої індустрії, але занепав через закриття заводів у глобалізаційних процесах, і тепер намагається знайти інші шляхи добробуту.  26 червня о 19:00 відбудеться презентація фільму "Знеіржавлені", який став результатом подорожі.

 

...
22 червня 2018
Художник говорить: Fantastic Little Splash

22 червня о 19:00 artist talk учасників колективу Fantastic Little Splash. Колектив - творче об'єднання з Дніпра, Україна. Група досліджує природу інформації - від особливостей її розповсюдження до розмаїття форм та їх трансформацій.

 

...