• Рус/Укр
  • Eng
Як розповідати історії
23/06/2017

Як розповідати історії

Вітання! Мене звати Вікторія Наріжна, і я запрошую вас приєднатися до мого воркшопу "Як розповідати історії", створеного для письменників, сценаристів, режисерів театру та кіно, розробників комп'ютерних ігор, журналістів, документалістів - словом, усіх, хто різними способами розповідає іншим людям історії :)

З кимось із вас ми вже знайомі, а з кимось ще ні, тому трохи про мене. Я працюю в галузі культури, а особливо книговидання вже близько 15 років. За цей час встигла побувати в багатьох ролях - поетки, письменниці, публіцистки, критикині, перекладачки, менеджерки культури, модераторки подій та співвласниці незалежної книгарні :) Єдина роль, якій я ніколи-ніколи не зраджувала - роль запойної читачки. В ній я щасливо перебуваю з 3 років, а літературознавча освіта зробила моє занурення в книжки ще повнішим і цікавішим. Я дуже люблю розглядати, як працюють історії.

2012 року я вирішила, що час поділитися своїми спостереженнями. Результатом стала письменницька школа "Курс молодого графомана", для якої я створила авторський навчальний курс і яка протягом півроку тривала в книгарні "Чорна ящірка". Група з 10 сміливців і сміливиць, яка витримала цей експеримент до кінця, назавжди залишиться в моєму серці :) Я пишаюся, що дехто з них зв'язав із історіями свою подальшу кар'єру.

Це був неповторний досвід. І як кожен неповторний досвід, його дуже кортить повторити :) Такою спробою буде новий воркшоп "Як розповідати історії", який я вже в кінці червня розпочну в Галереї Артсвіт.

Формат передбачається такий - 7 семінарів (із частотою раз на місяць) на 7 базових тем. Я їх бачу ось так:

1. Чи існує рецепт ідеального сюжету?
2. Про що і для чого ми пишемо: ці набридлі "тема та ідея".
3. Час, темп, точка зору: як саме ми розповідаємо історію?
4. Дивокрай: як будувати світ своєї історії?
5. Вигадані люди: як народжуються улюблені персонажі?
6. Загадки та конфлікти: змушуємо читача читати далі.
7. Альфа і Омега: як почати і закінчити історію.

Семінари незалежні, але взаємодоповнюючі. В них буде лекційна і практична частина, також ми будемо багато працювати з кіно, бо це найзручніший матеріал для аналізу механіки історій. Ви зможете відвідати всі або лише ті, теми яких для вас актуальні. Для бажаючих буде також відкрита можливість індивідуальних занять. А тих, хто відвідає всі 7 тем, чекає захопливий і несподіваний випускний :)

Семінари будуть проходити на вихідних та тривати один або два дні. Вартість буде, відповідно, також коливатися: від 250 до 650 гривень, залежно від конкретного семінару, а також від того, як багато семінарів ви вже відвідали.

Інші новини

13 грудня 2018
Музеї світу

Музей – це храм чи цвинтар мистецтва? Що являють собою традиційні та сучасні музеї? Коли виникли перші художні музеї та якою була мета їх створення? В чому сутність діяльності цих інституцій в сучасному інформаційному суспільстві?


Разом з авторкою циклу лекцій «Контексти візуальної культури» Оленою Годенко-Наконечною спробуємо розібратися в цих питаннях

 

...
30 листопада 2018
Тренди сучасної документальної фотографії

30 листопада запрошуємо вас на лекцію Валерія Мілосердова “Тренди сучасної документальної фотографії”. На лекції на прикладі фотосерій  видатних фотографів будуть показані основні напрямки пошуку нової візуальної мови та розробки тем у сучасній документальній фотографії.

 

...